Украина
Щo жінкам не мoжна рoбити 22 грудня, в день Святої Анни

Сьогодні в Україні відзначають день Святої Анни — матері Богородиці, тобото, бабусі Спасителя, передає Depo.Хмельницький.

Свята Анна походила з роду царя Давида, засновника династії царів Іудеї, вона була дочкою священика Маттана і згодом дружиною святого Йоакима.

Анна та Йоаким довго залишалися бездітними. У відповідь на їхні численні прохання до Всевишнього подарувати дитину, до них з’явився Ангел Господній із благодатною звісткою про те, що Бог почув їхню молитву. У великій радості свята Анна з чоловіком поспішали до Єрусалиму, щоб помолитися і подякувати Богові.

Свята Анна і Йоаким вирішили, що в подяку за дитину вони віддадуть її в храм для служіння Богу. І дійсно, через 9 місяців після того, як ангел оголосив Йоакиму й Анні цю новину, у них народилася донька, яку вони назвали Марією.

День Анни, коли сталося диво, і Богородиця була зачaта батьками в результаті обіймів і поцілунку біля Золотих Воріт, трактується церквою як невинний. Вважається, що на Марію не перейшов первородний гpіх, і це є першим проявом Божественного Порятунку роду людського.

У день Анни жінки звертаються до святої як до захисниці і покровительки. Особливо вшановують День святої Анни вагiтні та матері: її просять про легкі пoлoги, здорову дитину, достатню кількість молока.

Також свята Анна вважається заступницею багатьох жіночих професій, а тому цього дня не можна займатися пранням, шиттям, вишиванням, прибиранням та іншими серйозними справами і брудною роботою.

День святої Анни припадає на період Різдвяного посту, і в це свято жінкам рекомендується дотримуватися особливо суворого посту.

Читайте також: 22 грудня – день, коли змагаються світло з темрявою, а вaгiтні повинні дотримуватися суворих правил

День Анни у 2017 році не збігається з днем ​​зимового сонцестояння, який цьогоріч припав на 21 грудня. Хоча зазвичай День святої Анни припадає на найкоротший день у році і багато народних прикмет пов’язані з особливостями цього дня.

Де речі, мощі святої Анни – найстародавніші і найсильніші за своєю силою, вони зцілюють від неплiддя, завжди зберігалися на Святій горі Афон. Однак це місце недоступне для жінок, тому у 2008 році вирішили передати їх на зберігання у Дніпропетровськ, в храм Божої Матері «Іверська». Щонеділі їх виносять для поклоніння. Тож тепер це чи не єдине місце на Землі, де жінки можуть прикластися до мощів Св. Анни і помолитися.

Кілька народних прикмет:

«Анна зиму зрушила», тобто з цього дня починається поступове збільшення світлового часу доби.

На Анну сонце повернуло на літо, а зима – на мороз.

Якщо на Анну сонячно і світло – Новий рік буде теплим і похмурим, а наступний рік – врожайним.

Іній на деревах – до врожайного року.

Якщо на зимову Анну сніг лежить впритул до паркану, то буде неврожайне літо.

Якщо вагiтна жінка порушить традиції цього дня, то це згодом позначиться на її дитині.

Роздмухуючи вогонь у печі, майбутня мати ризикує залишити на дитинці червону мітку.

У цей день сили світла і темряви борються між собою, а тому без особливої ​​потреби краще не виходити з дому.

facebook