От ми й дочекалися зими з її слизькими доріжками та ймовірними падіннями. Коли ми були малими дітьми, то чоботи, які не ковзають вважалися страшною трагедією і це виправлялося ретельним натиранням підошви свічкою. А зараз, коли ми виросли, все навпаки – що робити аби чоботи не ковзали.
Є два варіанти: зробити самому або ж піти до спеціаліста.
Неслизьку підошву самому можна зробити наступним чином:
1. Наклеїти на спід взуття тканинний лейкопластир. Цей спосіб не дуже тривалої дії, 2-3 дні за сухої погоди, проте як тільки піде слякоть, то він просто відклеїться.
2. Наклеїти на спід взуття повсть за допомогою суперклею чи клею ПВА. Цей спосіб теж для сухої зими, бо при мокрому снігу вона просто відпаде. Клеїти, як і в першому випадку, слід на суху і чисту підошву.
3. Нанести на суху підошву клей ПВА або суперклей, малюючи якийсь узор і дочекайтеся аби цей малюнок підсох. Якщо у вас в домі є кошачий лоток, то можна ще свіжий малюнок присипати піском, щоб не ковзало на всі 100%.
Якщо ви маєте можливість, то можете звернутися до професіоналів – шевців і ті допоможуть вам вирішити цю проблему в декілька способів:
1. Поглибивши протектор – взуття, яке взагалі не ковзає, має глибокий протектор, тому майстер може зробити таке і з вашим взуттям, якщо у вас товста підошва.
2. Якщо у вас каблуки, то можна напити на них залізні набійки. Цокання буде вас трохи дратувати, але зате ви міцно фіксуватиметеся на ожеледиці.
3. Металеві закліпки на підошві – такі металеві деталі на всій площі зменшать ковзкість та не так гучно цокатимуть.
Фото ілюстративне pixabay