Мир
Щойно обраний прем’єр Польщі відзначився нахабним випадом у сторону України: Клімкін відповів

Новий прем’єр Польщі Матеуш Моравецький у перший же день затвердження на посаді голови кабінету міністрів відзначився заявою про «гeнoцид на Волині». Про це він заявив в ефірі телестанції Тrwаm, передає «Пoльcьке paдіо», передає «Обозреватель».

За його словами, відносини з Україною необхідно будувати на історичній правді. При цьому він досить недоброзичливо висловився про біженців з України.

За його словами, Польща, «приймаючи українських біженців, допомагає розвантажити напругу на східному фланзі Євросоюзу».

«Однак, Європейська Комісія цього не помічає, тому, ми будемо звертати нашим партнерам на це увагу», — сказав він.

За його словами, Польща не допустить шантаж і погрози з боку ЄС щодо можливого припинення дії структурних фондів за те, що Польща не приймає біженців:

Читайте також: У Польщі новий прем’єр-міністр: президент Анджей Дуда прийняв відставку Беати Шидло

«Польща — це дуже гордий, важливий, великий народ. А завдяки нашій політиці 500+ та іншим продемографичнім заходам він буде ще більшим. І ми не дозволимо такого роду шантаж. Ми навіть думки такої не допустимо».

Глава українського МЗС Павло Клімкін, коментуючи цю заяву Моравецького, підкреслив, що українці рятують польську економіку.

«Ми реально рятуємо польську економіку, оскільки українці там працюють. Я знаю випадки, коли українцям пропонують велику зарплату, оскільки вони більш гнучкі, дуже сфокусовані на тому, що роблять», — цитує його слова «112 Україна».

Також український міністр зазначив, що, за оцінками відомства, зараз у Польщі знаходиться близько 1 млн українців.

«МЗС оцінює, що майже 1 млн українців у Польщі. Так хто кого рятує? У даному сенсі ми рятуємо польську економіку. Але з нашими польськими друзями ми завжди будемо розмовляти як з друзями з усіх питань, включаючи питання нашої історичної пам’яті», — додав Клімкін.

facebook