Украина
Штраф складатиме від 340 до 1360 грн: українців з 1 січня зобов’язали сортувати сміття

Великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів.

В Україні з 1 січня 2018 року встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Крім цього, українці повинні сортувати сміття. Про це йдеться в законі України «Про відходи», до якого відповідні зміни були додані ще 2012 року, пише «112 Україна».

Великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів.

Небезпечні відходи мають відокремлюватися на етапі збирання чи сортування та передаватися спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Перевезення побутових відходів має здійснюватися спеціально обладнаними транспортними засобами.

Орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах відтепер визначає виконавця послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту.

Захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах.

Під час обрання органами місцевого самоврядування або місцевими державними адміністраціями схеми санітарного очищення перевага надається пропозиціям, що передбачають більший ступінь перероблення чи утилізації побутових відходів.

Читайте також: Винaгopoда 50 000 гривень: киянин просить повернути собаку, якого вкрали в новорічну ніч(відео)

Термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах.

Спалювання побутових відходів дозволяється лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії.

Забороняється проектування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

В Україні за невідсортоване сміття також доведеться заплатити.

Начальник управління благоустрою територій Максим Барінов у коментарі виданню зазначив, що для населення штраф складатиме від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.

Водночас міністр екології і природніх ресурсів Остап Семерак вважає ці штрафи «непомітними».

«Будемо просити парламент суттєво переглянути ті норми, які передбачені в адміністративному кодексі, можливо, стосовно деяких порушень потрібно перекваліфікувати і в кримінальну відповідальність», – підкреслив він.

facebook