Суспільство
Скільки потрібно віджиматися, щоб бути здоровим: вчені назвали точну кількість

Виконуйте вправу протягом хвилини – стільки разів, скільки зможете. А тепер звірте свій результат з ідеальним.

Віджимання допомагають прокачати біцепси, гpyди, плечі і спину і навіть піднімають самооцінку. Але їх вплив на здоров’я можна зробити ще могутніше, якщо виконувати вправу певну кількість разів на день.

Необхідна кількість встановили вчені з Гарварду. Джерело

У лютому 2019 року були опубліковані результати дослідження, які наочно продемонстрували: існує точна кількість віджимань, яке прямо-таки чарівним чином зміцнює серцевий м’яз і навіть продовжує життя.

Експерти 10 років відстежували стан здоров’я понад тисячу чоловіків – співробітників пожежних департаментів штату Індіана.

Така цільова аудиторія була обрана неспроста: ці люди, на відміну від більшості, регулярно здають фізичні нормативи.

А значить, можна точно з’ясувати, скільки разів вони віджимаються. Це число вчені співвіднесли з записами в медичних картах пожежних. І виявили дивовижне.

У чоловіків, які виконували 40 і більше віджимань поспіль, ризик серцево-судинних зaxвopювань виявився на 96% нижче, ніж у тих, хто був здатний на 10 повторень і менш.

Читайте також: Ось як можна залучити удачу, гроші і любов за допомогою звичайної шпильки

Здатність віджатися від підлоги 20-30 разів – теж непогано. Ризик виникнення проблем з серцем в цьому випадку знижується на 75% в порівнянні з контрольною групою, яка виконує менше 10 таких вправ поспіль.

Важлива ремарка: враховувалося лише ту кількість віджимань, яке людина була здатна виконати за 60 секунд. Так що «лінива» двадцяточка, розтягнута на півгодини, не рахується. Тільки хвилина!

Однак, як і у всіх подібних дослідженнях, вчені обережні. Вони визнають, що виявили лише статистичний зв’язок, а не причину і наслідок.

Кількість віджимань, які ви можете виконати, є тільки показником того, що відбувається з вашої серцево-судинною системою. Однак це і найпростіший метод, що дозволяє оцінити стан здоров’я у чоловіків.

Якщо з цією вправою у вас не дуже – значить, варто подумати про здоров’я серця.

Правильно харчуйтеся, більше рухайтеся, стежте за рівнем цукру в кзщві і виконуйте інші рекомендації , які зміцнять ваш «полум’яний мотор».

Ну і звичайно, спробуйте все ж навчитися віджиматися. Це не так важко, як здається, а бонуси від цієї вправи складно переоцінити.

facebook