Скільки можна зберігати яйця і навіщо перевертати їх гострою стороною донизу?

Скільки можна зберігати яйця і навіщо перевертати їх гострою стороною донизу

Кожен із нас звик відвідувати супермаркети, наповнювати свої холодильники овочами, фруктами та, звичайно ж, яйцями. Однак мало хто замислюється над тим, як правильно зберігати їхні будинки. Одним з важливих аспектів цього процесу є їхнє становище в холодильнику гострою стороною вниз.

Скільки часу можна зберігати яйця

Відразу після придбання яйця слід помістити в холодильник, де вони можуть зберігатися до 60 днів при температурі від 0 до +8°C. Це значно підвищує термін їх свіжості в порівнянні з тим, якщо зберігати поза холодильником, що забезпечує всього 7 днів.

Однак, незважаючи на це, багато господинь роблять поширену помилку, зберігаючи яйця в дверцятах холодильника, де температура може підніматися до +10…15°C. Такі умови можуть скоротити термін свіжості продукту.

Чому яйця потрібно зберігати гострою стороною донизу

Дуже важливим моментом є положення яєць всередині холодильника, особливо якщо ви вирішите перекласти їх в іншу тару. Виявляється, сторона курячих яєць має значення: їх слід розмістити гострим кінцем униз, а тупим – вгору.

Чому так? Секрет полягає в тому, щоб зберегти центральне положення жовтка, запобігаючи його зіткненню з повітряною камерою, розташованою в тупому кінці. У цій конфігурації яйця «дихають», тобто відбувається обмін газами, і це сприяє більш тривалому збереженню свіжості продукту. Тупий кінець завдяки більшій кількості пір забезпечує доступ кисню всередину яйця.

Цей підхід має практичну сторону: зменшується ймовірність потрапляння небезпечних мікроорганізмів у жовток та білок. Таким чином, яйця зберігають свою свіжість та смак на більш тривалий період, що є важливим аспектом для дбайливих господинь.

You cannot copy content of this page