Суспільство
Сьогодні починають святкувати Масляну: традиції і заборони дня

Масниця – стародавнє слов’янське свято, що символізує проводи зими і очікування весни. Святкування триває тиждень і завершується Прощеною неділею.

Які є традиції святкування і що не можна робити в це свято, повідомляє 24 канал.

Святкування Масляної прив’язане до Великодня. Від дати Пасхи вираховують 48 днів – це Великий піст, а потім ще тиждень, самої Масляної. У 2019 Масляна буде з 4 березня по 10 березня включно.

Тиждень гулянь ділять на два періоди. Вузька Масляна – понеділок, вівторок і середу. Широка Масляна – четвер, п’ятниця, субота та неділя.

Господарською роботою можна займатися перші три дні. З четверга всі роботи припиняються. Кожен день Масляної має свою назву і призначення.

Понеділок, 4 березень – перший день Масляної – “зустріч”. У цей день роблять крижані гірки. Вірили, що чим далі котяться сани і чим голосніше сміх над крижаною горою, тим кращим буде врожай.

Вівторок, 5 березнем – “загравання”. У цей день прийнято заводити веселі ігри і пригощати за організовані веселощі млинцями.

Середу, 6 березня – “ласунка”. Всі господині цього дня готують різні смаколики у великих обсягах і прикрашають ними багатий стіл.

Читайте також: День Архипа та Філімона 4 березня: чого категорично не можна робити

Четвер, 7 березня – “розгуляй”. З цього дня Масляна розгортається на всю широчінь – гуляють з ранку до вечора, водять хороводи, співають пісні.

П’ятницю, 8 березня – “тещині вечори”. День спрямований на прискорення весіль і сприяння молоді в знаходженні собі відповідної пари. Зяті запрошують в гості своїх тещ – пригощають їх млинцями.

Субота, 9 березня – “посиденьки зовиці”. У цей день молода невістка запрошує своїх рідних до себе.

Неділя, 10 березень – “Прощена неділя”. У цей день прийнято просити вибачення у всіх близьких за свої проступки. Світлий день перед початком Великого посту.

З 11 березня гуляння припиняються, оскільки в силу вступає Великий піст, який триватиме до 28 квітня – Великодня.

facebook