Украина
Соціологи повідомили імена майбутніх лідерів на виборах Президента України

Якби вибори Президента України відбулися найближчим часом, перемогу на них здобула голова ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, щоправда їй у спину дихають чинний президент Петро Порошенко, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко та опоблоківець Юрій Бойко.

Найменше голосів виборці б віддали за колишнього прем’єра Арсенія Яценюка, пише 24канал

Про це свідчать дані Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), який провів всеукраїнське опитування щодо підтримки партій і політичних лідерів.

Так, за словами соціологів найбільше шансів перемогти на президентських виборах має лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко – за неї би проголосували 7,9% осіб. Далі йдуть, чинний президент Петро Порошенко (6,5%), екс-міністр оборони Анатолій Гриценко (4,9%) та опоблоківець Юрій Бойко (3,6%).

Крім того, 3,5% респондентів проголосували б за Олега Ляшка, 3,2% – за Андрія Садового, 3% – за Вадима Рабіновича, 1,4% – за Володимира Гройсмана, 1,2% – за Олега Тягнибока, 0,4% – за Арсенія Яценюка.

Зауважимо, що не визначилися з вибором 39,1% опитаних, не братимуть участі у голосуванні – 15,3%, а 4,5% взагалі викреслили б усіх кандидатів або зіпсували б бюлетень.

Читайте також: КОПІЯ ТАТА: ДРУЖИНА УКРАЇНСЬКОГО НАРДЕПА-ВТІКАЧА РОЗПОВІЛА ПРО НОВОНАPOДЖЕНОГО СИНА (ФОТО)

«Таким чином, якби ті, хто не визначився за кого голосувати, як звичайно, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 38% усіх виборців, і подані голоси розподілилися б так:

20,5% проголосували б за Юлію Тимошенко, 16,9% – за Петра Порошенка, 12,8% – за Анатолія Гриценка, 9,5% – за Юрія Бойка, 9,2% – за Олега Ляшка, 8,5% – за Андрія Садового, 7,8% – за Вадима Рабіновича, 3,6% – за Володимира Гройсмана, 3,2% – за Олега Тягнибока, 1% – за Арсенія Яценюка, за інших кандидатів – загалом 7,1%», – підкреслили соціологи.

Загалом з 2 по 14 грудня було опитано 2039 респондентів віком від 18 років, що живуть у 110 населених пунктах усіх регіонів України, окрім Криму.

«Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%», – додають у КМІС.

До слова, серед партій, за результатами опитування, також лідирує «Батьківщина», за яку є готовими проголосувати 6,5% виборців. Решта партій розмістилися так:

facebook