Стрітення Господнє 15 лютого: що можна і не можна робити в це особливе свято

15 лютого у  церквах буде проводитися літургії. Стрітення символізує єднання Старого завіту з Новим, а також зустріч людини з Богом. Недарма основою для цієї події є знаменний день як у житті Христа, так і Богородиці, тоді як інші двонадесяті свята мають чіткий поділ.

У день Стрітення існує особлива традиція — у церквах освячують свічки, які називають «громницями» і покликані оберігати власників від усіляких лих.

Для християнина момент Стрітення настає, коли він вперше звертається до Бога або усвідомлено переступає поріг храму. Саме цю подію святкують у день урочистостей. Оскільки знаменна дата не припадає на дні посту, господарі не скупляться на святковий стіл. Єдине обмеження може дотримуватися, якщо день Стрітення, як у 2023 році, випадає на п’ятницю або середу. Тоді м’ясні страви слід замінити рибними делікатесами.

У день двонадесятого свята необхідно відмовитися від важкої фізичної праці та присвятити час сім’ї. Варто відмовитися від далеких поїздок та подорожей, провести час із домочадцями чи запросити гостей.

Не можна ображати ближніх, здійснювати злі наміри і відмовляти у допомозі.

Найкраще в день Стрітення займатись добрими справами, благодійністю, допомогою тваринам.

You cannot copy content of this page