Суспільство
Супрун пояснила, коли в Україні запрацює «тотальне» медичне страхування

Українці зможуть користуватися повноцінним медичних страхуванням не раніше 2020 року, тобто тоді, коли реформи буде введено на всіх рівнях надання медичної допомоги – в 2020 році.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Джерело

“У 2020 році, коли нова система буде поширена на всі рівні медичної допомоги в Україні, ви будете дійсно застраховані. Звернувшись в будь-яку установу, яка співпрацює з Національною службою здоров’я України.

Ви зможете отримати чіткий гарантований державою пакет медичних послуг. Саме таке реальне (а не формальне) страхування – мета нашої роботи”, – написала Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Вона підкреслила, що страхування в широкому сенсі слова – це гарантія надання медичних послуг.

Читайте також: Супрун пояснила, коли в Україні запрацює «тотальне» медичне страхування

“У Британії громадяни реально застраховані на випадок xвopoби, не будучи застрахованими в юридичному сенсі. Вони просто звертаються до медичного закладу і отримують безкоштовну допомогу.

Це і є страхування, яке працює без надмірної бюрократії страхових компаній”, – зазначила Супрун.

За її словами, якість охорони здоров’я характеризується не тим, як збирати кошти, а тим, як їх використовувати.

“І Британія, і Німеччина мають ринкові, конкурентні, ресурсоефективні, надійні системи. Там якісна система надання послуг. Саме ця система реально страхує людей. А не те, яким способом зібрані кошти.

В європейських країнах охорона здоров’я не є наслідком способу фінансування. Фінансування через механізм страхування в багатьох європейських країнах – скоріше данина історії, ніж свідомий вибір.

Їх об’єднує принцип “гроші йдуть за пацієнтом”, вільний вибір лікаря, автономізованих закладу, які за розробляє, а не містяться, ринкова конкуренція за пацієнта. Саме ті принципи, які ми впроваджуємо зараз в Україні”, – зазначила Супрун.

facebook