Сушимо часник після збору врожаю правильно: не гниє, не пересихає, зберігається дуже довго

Ні для кого не секрет, що виростити добрий урожай – це півсправи. Якщо неправильно підійти до зберігання, всі зусилля зійдуть нанівець і врожай буде зіпсований: загниє або висохне.

До часнику це теж відноситься – його збір та зберігання вимагає дотримання певних правил.

Перед збором даного овочу слід кілька днів уникати його поливу, щоб земля залишалася сухою та розсипчастою. Якщо ж напередодні пройшов сильний дощ, то зі збором урожаю також варто почекати.

Витягнувши голівки із землі їх потрібно розкласти на шарі ґрунту на гряді і дати пдосохнути протягом трьох-чотирьох годин. Після цього врожай переносять у закрите місце, що добре провітрюється, і досушують його там, протягом 5 – 10 діб.

Після того як зелена частина рослини просохне, її частково зрізають, залишаючи невеликий відросток у 5 – 6 сантиметрів. Головки часнику перекладають у сітчасті ящики невеликим шаром і прибирають на зберігання в сухе прохолодне місце.

Якщо зберігати часник планується у зв’язках або косах, то бадилля не відрізають, а використовують його для скріплення. Зв’язки часнику підвішують на невеликій відстані від землі у сухому приміщенні.

You cannot copy content of this page