Життєві історії
Свекри постійно надсилають нам сільські закрутки, ми їх не їмо, ставити нікуди і викинути ніяк

З дитинства не люблю сільську їжу і всі ці закрутки-заготовки. Якісь вони неапетитні. Я розумію ще, коли дефіцит і всяке таке, коли душа їжі вимагає, але в наш час це все абсолютно не потрібно. До того ж шкідливо!

Мої свекри не завжди жили в селі. Вони чисто міські, просто на пенсії купили там будинок і переїхали, і ось уже п’ятий рік там живуть. Чесно кажучи, моя свекруха ніколи не вміла готувати. Ніби як їсти можна, коли голодний, але всі страви виглядають не естетично, навіть на святковому столі. Ну, мабуть, не дано їй це – біля плити стояти. Свекор і то краще готує, але він по м’ясу тільки спец.

Коли батьки чоловіка переїхали в село, спочатку у них нічого не росло – свекруха просто вчилася різноманітним хитрощам. Але на наступний рік поперло: огірки в теплиці, а решта все на грядці. Вона шукала в інтернеті рецепти і крутила банки: салати, лечо, просто асорті. Але не смачно це! Вони нам привозили перші баночки, і ми спочатку пробували для інтересу, чи гості приходили, ми в салатниці ставили. Ніхто не їв. Стояло в холодильнику, а потім доводилося викидати.

Щоб такого не було, ми свекрам делікатно зізналися: не любимо ми це. Ну точніше – солоне ми не їмо, дотримуємося здорового харчування тощо. Але батьки сприйняли це як жарт – мовляв, ми їх жаліємо, що їх сільські припаси змітаємо. І в тому році взяли моду постійно пересилати закрутки через свого сусіда, який раз на місяць на машині до нас в місто у справах їздить за 120 км. Але в тому році у нас був вихід: я віддавала всі соління своєму дядька, холостяку, якого було все одно, що є. Просила тільки банки віддавати – щоб відзвітувати – мовляв, самі їмо. Але дядько одружився і поїхав, віддавати нікому.

І в цю зиму просто почалася якась навала: купа банок різних калібрів, сало в тряпочці (яке ми терпіти не можемо), квашена капуста в великому пакеті. Куди це все? Навіщо? Чесно кажучи, мені вже стало не до делікатності, і майже прямим текстом сказала: «Досить нас посилками завалювати! У нас маленька квартирка, ставити нікуди! Дитині все це рано і не можна (нашому малюкові три роки). Нам цілком вистачає кілька банок на свята і все!». Мені вистачило ще совісті сказати, що це неїстівне – огірки в банках м’які, помідори м’які, лечо до сліз гостре, а запах капусти – це без коментарів.

Але кожен раз сусід привозить ящик і каже: «Я назад не повезу!». Взяти і зі злості це все викинути на смітник не можу – чоловіка ображу, батьки все ж. Він пропонує складати все на балкон: нехай стоїть, може голодний рік почнеться. Тільки тепер цього барахла вже пів лоджії. Комусь може здатися, що ми зазналися, і проблем у нас немає: скаржуся тут на велику кількість банок, але це те ж саме, що непотріб зі смітярки збирати і тягнути його в дім. Все одно ніколи використано не буде і викинути ніяк. Така ось, проблема!

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page