Суспільство
Свята та пaм’ятнi дні квітня: символіка і головні дні кожної седмиці Великого Посту і радість Пасхи

Особливе шанування Страсної седмиці і архієрейське благословення владики Павла. Джерело

“З Божою милістю, дорогі брати і сестри, ми проходимо шлях Великого посту – шлях нашого порятунку, шлях до будинку нашому до Царства Небесного, – каже намісник Києво-Печерської лаври, владика Павло.

– Хтось із нас, можливо, втомився на цьому шляху, хтось засмутився. А тепер будь мужній! Знайдемо друге дихання, зміцнює і надихає нас. Адже пост є їжа для душі, і як тілесна їжа зміцнює тіло, так пост зміцнює душу.

Повідомляє їй легкий політ, робить її здатною підніматися на висоту і думати про горнем, ставати вище задоволень і приємностей мирського життя.

Читайте також: Молитви на Благовіщення Пречистої Діви Марії

Як легкі судна швидше перепливають моря, а обтяжені вантажем уповільнюють свій хід, так і пост, роблячи розум наш легшим, допомагає йому швидко перепливати море нашому житті, прагнути до Неба і предметів небесним.

І Господь, як плодовитий батько, бажаючи очистити нас від гріхів, зроблених нами, дарував нам вірне лікування – піст і молитву.

Скільки людей, стільки й шляхів до Господа. Важливо щире каяття. А покаяння одне: слізне, усвідомлене, продумане … Воно благає про те, щоб Господь нас простив.

Про нього говорив Іоанн Златоуст в бесідах про покаяння царя Давида: “Гріх він очистив самознищенням, знищенням серця і строгим утриманням від гріхів”.

facebook