Святвечір та Різдво: що потрібно зробити кожному, а що робити категорично заборонено

Різдво та Різдвяний Cвятвечір – це важливі дні для кожного православного християнина.

Різдво — перше та найважливіше двонадесяте свято на рік. Святвечір – це напередодні свята, іменований також Навечір’ям Різдва Христового. Згідно з церковним календарем, щороку Різдво святкується 7 січня, а Святвечір випадає на 6 число на вечір.

Головною традицією Навечір’я Різдва є збір сім’ї. Цього дня вся родина збирається вдома за одним столом. Точніше це відбувається не з самого ранку, а тільки ввечері, коли на небі проступають перші зірки.

У Святвечір, звісно ж, не можна їсти м’ясо, молоко та яйця, бо цього дня все ще діють заборони Різдвяного посту. Зате можна їсти рибу.

Застілля не повинно бути бурхливим і надмірно веселим. Потрібно спілкуватися, ділитися враженнями від року, що минув, говорити один одному приємні слова, компліменти. Важливою є атмосфера близькості.

Звісно ж, близькість між родичами неможлива без прощення. Забудьте про образи і постарайтеся сфокусуватися на чомусь приємному 6 січня.

Це дуже важливо, оскільки Святвечір — це день добра і оптимізму, що передує одному з найсвітліших свят всього року.

Відповідно до традицій, на Різдво варто відвідати святкову службу. Цього дня потрібно молитись і просити у Господа того, чого вам не вистачає для щастя.

Також 7 січня продовжуються посиденьки з близькими та друзями. У цей день вже немає посту, тому можна веселитися від щирого серця.

Головне — не зловживати міцними напоями. Радість і веселощі повинні йти від щирого серця. Діліться цим станом із оточуючими.

Прикмети на 6 та 7 січня

Найголовніша прикмета Святвечора полягає в тому, що в цей день дуже точними є ворожіння на кохання — на нареченого, на стосунки, на шлюб, на дітей і таке інше.

Церква не схвалює такі ворожіння, тому намагайтеся сильно не захоплюватися і користуватися лише найнешкідливішими з них.

На святвечір постарайтеся закінчити всі свої домашні справи (прибирання та готування) до першої зірки. Згідно з прикметами, якщо провозитися зі справами надто довго, можна злякати успіх.

У Святвечір краще не викидати жодних речей. У ході прибирання зберіть все непотрібне і сховайте. Викинути зібраний мотлох або роздати непотрібні речі бідним краще 8 січня, після Різдва.

Кажуть, що якщо попросити Господа 7 січня в день Різдва про щось добре щиро, то ви це отримаєте протягом року. Особливо добре це працює з бажаннями, пов’язаними зі своїм здоров’ям та здоров’ям своїх близьких.

You cannot copy content of this page