Тернополянка розповіла, ким і за скільки працюють українці у США

Ольга Хамчук з Тернополя переїхала у штат Нью-Джерсі в США. Її батьки виграли Грін карту.

“Приїхала сюди школяркою, але вчити мову було складно. Перший час розмовляла суржиком, використовуючи українські та англійські слова. Але тут до іноземців відносяться терпляче і просто поправляють вимову”, – каже Ольга.

За матеріалами – Gazeta.ua.

Зараз українка веде блог, де порівнює життя в Україні та в Америці.

“Багато українців розчаровується в Америці. Тут усі тобі в очі посміхаються, а потім можуть подзвонити до відповідної служби та нажалітись. Багато хто залишається на кілька років. Щоб підзаробити і повертається назад”, – каже українка.

Зарплата залежить від освіти, досвіду та знання мови. У магазині одягу продавці отримують 10-12$ на годину. Частіше українки йдуть працювати прибиральницями, якщо не знають мови. Платять за окрему квартиру, це може бути 80-150$. Чоловіки – на будівництві за 11-13$ на годину.

“З обов’язкових витрат – автомобіль. Система громадського транспорту тут дуже недосконала. Зате авто можна взяти як у прокат так і в лізинг. Також багато компаній надають довгострокові кредити”, – розповідає Ольга.

Навіть на мінімальну зарплату можна купити необхідні продукти харчування. На місяць для двох треба приблизно 500$. Проте однієї зарплати не достатньо для оренди квартири у гарному районі, що стартує від 1300$. Близько 1000$ вийде оренда кімнати.

“Американці звикли їсти в ресторанах. Ціни в ресторанах та кафе досить символічні, тому тут часто не харчуються вдома. На одяг тут не зважають. Спокійно можна піти в магазин у піжамі. Також менше коштів йде на манікюр, макіяж та фарбування волосся”, – пояснює дівчина.

Фото – Gazeta.ua.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

You cannot copy content of this page