Мир
У чому вигода життя в крихітній країні: українка розповіла, яка вартість проживання в Словаччині

Розташування словацької столиці Братислави дозволяє за годину бути у Відні, за 2-3 години — в Будапешті, за 4 години — в Празі.

В аеропорт Братислави літає багато бюджетних авіакомпаній і легко можна на вихідні злітати в Берлін, Лондон, Мадрид, Київ і багато інших міст. Про це розповідає Людмила Масляєва, яка три роки живе в Братиславі. Навчається у Віденському університеті та працює в біофармацевтичній компанії в Словаччині, повідомляє Gazeta.ua.

«Більшість квартир здаються вже мебльованими та іноді господарі залишають все, включаючи посуд, кухонну техніку, прасувальну дошку тощо. Вартість хорошої квартири (60 кв.м.) у Братиславі може коливатися від 500 до 900 євро в залежності від району. У цю вартість входять комунальні платежі.

Найчастіше при оренді житла щомісяця переводиш певну суму на рахунок власника і не маєш ні найменшого поняття скільки коштує вода, газ, електрика», — каже Людмила Масляєва.

Читайте також: Безправні проте кохані: українка розповіла про країну, де їй вдалося заробити на квартиру і безбідне життя

За словами дівчини, вартість хорошої квартири (60 кв.м) — від 120 тис. євро, але іпотека може бути близько 1,5% -2,5% річних.

«Ціни на продукти в порівнянні з київськими, звичайно ж вищі, якісь товари можуть бути дорожчі на 50% -100%, в порівнянні з польськими на 15%-20%. Але часто бувають знижки на різні товари в тому чи іншому магазині».

facebook