Breaking News
Невідомо, скільки б продовжувався такий стан, але Алла одержала запрошення до нотаріуса. І дізналася, що і дачу, і «Волгу», що залишилася після батька, і всі сімейні цінності мати заповіла Вадиму. Документ був написаний того дня, коли Алла пішла до Олега. Відтак знайшла товсту пачку листів Вадима
Тишу в кабінеті перервав сигнал на мобільному телефоні чоловіка, що лежав на столі. Оксана не мала звички «ритися» в його телефоні, бо завжди довіряла коханому. Однак вирішила глянути, може, там щось термінове. Побачене і прочитане остаточно збило з пантелику: «Я все підготувала. Думаю, вона не здогадається. Вечір має бути незабутнім». І відправник – «Ланочка».
У неділю вранці на Таниному подвір’ї на все село вигравали музики. А дівчину під гіркі весільні пісні вдягали у вельон. Мати радісно благословила доньку, хоч не розуміла, чого дитина така зажурена, куди подівся її дзвінкий сміх. Хоч би не заслабла? А коли у двір під весільний марш зайшли гості молодого, всі замовкли
Йде втомлена жінка з роботи, тягне важкі сумки, по дорозі заскочивши в магазин. «Що ж, – питаю, – так надриватися? Невже допомогти нікому?» «Та є кому, – відповідає. – Два сини вдома. Одному – двадцять сім років, іншому – тридцять один рік. Вперлися в свої комп’ютери, ніяк не витягнути. Зараз прийду, почнуть по пакетах лазити, хапати на ходу. Хоч би одружилися чи що? Все легше було б»
Іра мовчки розігрівала вечерю. Мовчазну тишину порушило сповіщення в її мобільному. На екрані висвітився невідомий номер. Відкрила повідомлення і застигла на місці. Це були світлини
Життєві історії
У неділю вранці на Таниному подвір’ї на все село вигравали музики. А дівчину під гіркі весільні пісні вдягали у вельон. Мати радісно благословила доньку, хоч не розуміла, чого дитина така зажурена, куди подівся її дзвінкий сміх. Хоч би не заслабла? А коли у двір під весільний марш зайшли гості молодого, всі замовкли

– Доцю, яку думу гадаєш? – усміхнулася мама до Тані, яка нічого не їла, а зажурено дивилася у вікно.

Дівчина важко зітхнула, мить помовчала, ніби роздумуючи, чи відкривати матері таємницю. А тоді зізналася:

– Не знаю, якого жениха вибрати.

За матеріалами – “Вісник.К”.

Два кавалери запропонували заміж

Мати від здивування перестала сьорбати борщ. Ну, нічого собі! Знала, що дочка зустрічається з Миколою – бідовим сільським хлопцем. Головне – люблять один одного, а там, дивись, у радості і повазі наживуть багатство. Тому доччині слова про ще одного залицяльника геть збили з пантелику.

– Який ще кавалер? – стурбовано перепитала.

– Та клеїться до мене внук баби Мані, він з Луцька. Юристом працює.

– Отой на шикарній машині? – ошелешено протягнула.

– Так. Але він мені не до душі, – скривилася Таня. – Рудий. Якийсь вайлуватий. Соромиться у клубі підійти, хоча видно, що очей з мене не зводить. Ото вчора провів додому, всю дорогу мовчав. А вже біля воріт, знаєш, що сказав?

– Що?

– Каже, виходь за мене заміж.

– Заміж?! – мама знову здивувалася. – А не зарано?

– Та мені все одно. От Кольку люблю. Він теж заміж кличе. З ним весело. І в компанії говорить, і весь час сміється. А скільки анекдотів знає!

– Ну, анекдотами жити не будеш.

– Ой, мамко, скучна ти, – зітхнула Таня, підперши обличчя руками. – От і думаю, кого вибрати.

– Добре думай.

Жінка помічала, що Таня літала по хаті як на крилах, коли дзвонив Колька. Лише поманить пальцем, і вона вже бігла стрімголов за ним хоч на край світу. А коли бачила, що у двір входить рудий Толик, аж сердилася, губу закопилювала. Мати дивилася на все те, і серце краялося від розпуки. Зі свого досвіду знала, що, певно, ліпшої партії, ніж внук баби Мані, не знайти. Спокійний, врівноважений, а тепер вже й при посаді у прокуратурі.

З таким чоловіком дочка би зажила: вже машину має, скоро як молодому спеціалісту дадуть квартиру. Буде дитина як сир у маслі кататися. А з іншого боку – любить Таня того Кольку. І ніби теж хороший хлопець, роботящий, але якийсь несерйозний. Пообіцяє – і не прийде на побачення, бо з хлопцями заграється у карти. Розуміла, що навряд чи буде заможно жити дочка за таким хлопцем. Але що вдієш – любов. Тому і не втручалася, щоб потім Таня все життя її не кляла.

Минув місяць часу. Таня готувалася до весілля, яке мали гуляти через тиждень. Таки з двох кавалерів вибрала веселого і компанійського Кольку, за яким спокій втратила. А той рудий Толик мав бути за старшого свата, бо з дитинства дружив з Колькою. Як не відмовлявся, але Таня впросила.

Усі витрати на гостину взяли на себе батьки дівчини. Бо наречений був сиротою, мати – колгоспниця: чим могла допомогти? Пообіцяла лише, що від них буде лише кілька гостей.

– Вибачайте, свахо, нема за що весілля робити, – скрушно розводила руками.

Танина мати не сердилася, бо розуміла, яке то вдовине життя. Якби її не взяв заміж теперішній чоловік, то хто зна, як би вони з Танею виживали. А так, дякувати Богу, все у них добре, вона – бухгалтер, чоловік – голова колгоспу.

Напередодні весілля, у суботу, в хаті пеклося, варилося, молода приміряла сукню, з дружками обговорювали конкурси. А коли до Тані подзвонив наречений Колька, вона раптом спохмурніла.

– Ти глуз втратив? – промовила крізь сльози і поклала трубку. Нічого не сказавши подружкам, уся чорна вибігла з хати. Бачили, що довго на дорозі розмовляла з нареченим, але про що – ніхто не знав.

***

У неділю вранці на Таниному подвір’ї на все село вигравали музики. А дівчину під гіркі весільні пісні вдягали у вельон. Мати радісно благословила доньку, хоч не розуміла, чого дитина така зажурена, куди подівся її дзвінкий сміх. Хоч би не заслабла?

А коли у двір під весільний марш зайшли гості молодого, всі замовкли. Попід руки дружки вели замість Кольки рудого Толика. Матері здалося, що відніме ноги. Нічого не розуміла: що сталося?! Що робиться?! Чи вона глузд втратила, чи то їй сниться?! Але це не сон. Молодим справді був юрист Толик, а за ним, спираючись на палицю, шкутильгала стара Манька. Таня ж, ніби нічого не трапилося (певно все наперед знала!), спокійно, без подиву чіпляла новому нареченому квітку. Щоб не баламутити гостей своєю поведінкою, мати з батьком теж спокійно, наче так і годиться, поблагословили молодят.

Коли весіляни у шалаші понаїдалися, понапивалися, мати вибрала момент, щоб поговорити з дочкою.

– Що то за комедія? – прошипіла.

– Не чіпайте мене. Я виходжу заміж за Толика.

Ото й уся мова.

А увечері, коли розділили коровай і гості врешті порозходилися, Таня зачинилася наодинці з матір’ю. Плачучи розповіла речі, які не вкладалися у материнську голову. Колька напозичався грошей, щоб купити собі мопед. А віддавати було нічим. Коли вони приставили йому нoжа, у нього визріла «геніальна» ідея. Віддати Таню Толику. Той здивовано вислухав пропозицію і мовчки відрахував потрібну суму. Відтоді Кольку ніхто у селі не бачив. Він подався на північ до свого дядька, який давно там працював. А мати його незадовго відійшла у засвіти, не витримaвши такого сорому.

***

З того часу минуло двадцять літ. Чутки про Кольку доходили і до села. Подейкували, що він тричі був одружений офіційно, а скільки мав співмешканок – годі злічити. Заробляє великі гроші, але розпускає їх наліво-направо. Має й дітей, але не глядить їх, добре, коли якусь сотку тицьне.

А Таня щасливо усі ці роки прожила з рудим Толиком. Він дослужився до прокурора області. Тішаться двійнятами. Таня тепер і не уявляє, що могла вийти заміж за того, який її проміняв її на мопед. Бо кращого чоловіка за її Толика на світі більше немає.

Автор – Юлія ШЕВЧУК.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!