Мир
У Польщі новий прем’єр-міністр: президент Анджей Дуда прийняв відставку Беати Шидло

У Польщі новий прем’єр-міністр: президент Анджей Дуда прийняв відставку Беати Шидло та призначив її наступника. Про це повідомила Канцелярія президента Польщі, передає 24 канал.

Новим очільником уряду призначив міністра розвитку і фінансів Матеуша Моравєцького.

«Ви (Моравецький – ред.) стали прем’єр-міністром. Я не тільки підтримаю вас, але і в будь-який момент буду відкритим для співпраці»,– заявив Президент Польщі Анджей Дуда.

Наразі Матеуш Моравєцький запевнив, що продовжить працювати в дусі своєї попередниці, яка за два роки правління встигла суттєво підірвати відносини Варшави з Києвом та Брюсселем.

Читайте також: «Буде потрібно не менше 6 днів, щоб обслужити кількість машин»: на кордоні з Польщею утворився 20-кілометровий затор (відео)

Новопризначений прем’єр впродовж двох тижнів повинен представити склад Кабінету Міністрів, який затвердить президент. Після цього Моравєцький представить парламенту програму уряду.

Нагадаємо, що 7 грудня очільниця уряду Польщі Беата Шидло покинула пост, який вона займала з 2015 року. Частина однопартійців Шидло виступали за її відставку. Політики переконані, що це допоможе надати нового імпульсу розвитку економіки Польщі.

facebook