Життєві історії
У розпал весілля молодята підсіли до мене, мовляв – мамо, давай забудемо минулі образи, чого нам тепер ділити? Разом вже не живемо. Я, ніби як, пом’якшала, але про мене тут же забули. Під шумок я викликала таксі і поїхала додому. Мого зникнення так ніхто, напевно, і не поміти

Як у багатьох людей, у нас теж була сімейна традиція – збиратися за столом всією ріднею у Великодню неділю. Раніше це було простіше і веселіше – коли були живі мої батьки, ми ще не були розлученні з чоловіком і діти у нас були маленькі. Зараз старша донька живе далеко за кордоном, вийшла там заміж, а син зовсім недавно одружився (цього літа). Живуть молоді недалеко від мене, тільки ось я відчуваю, що свято мені вперше доведеться зустрічати самій.

Справа в тім, що з невісткою ми не зійшлися характерами. Я не буду говорити, що у мене легкий характер, але такого норову як у невістки, ще й пошукати треба. Познайомилася я з нею майже рік тому – ось як раз після Великодня минулого року. Син привів її під ранок до нас додому після вечірки друзів. Я пила на кухні чай і вони підсіли на сніданок. Таке враження було, що я тут зайва, як в кафе за сусіднім столиком – у панянки ніякої незручності, коротко привіталася і нуль уваги на мене: попила кави і зникла в кімнаті сина.

Вони далі спали, ближче до вечора ця панянка зайняла ванну кімнату, безцеремонно скористалася моїм шампунем, бальзамом, феном, пінкою для волосся і знову молоді пропали. Я потім синові сказала, що мені все це не сподобалося, але він тільки віджартувався. Незважаючи на весняний карантин, ця дама з’являлася у нас регулярно. Мабуть, мій докір все ж подіяв на неї – син передав. Тоді вона без дозволу поставила у ванній свої пінки і шампуні, причому зсунувши мої. Крім того – вона безпардонно брала з холодильника все, що їй подобається! На мої зауваження панянка відповідала, що син теж тут живе, і він їй це дозволяє. Починалася перепалка, причому вона не робила поправку на мій вік, розкидалася словечками зі мною нарівні! Син сам все зрозумів, орендував квартиру і парочка переїхала.

А в серпні ми відгуляли їх весілля в невеликій кав’ярні. Хочу я чи ні, але прийти довелося, хоч для мене це було подвійне випробування: невістку бачити не хотілося, та й колишній чоловік там був, якого я бачити тим більше не бажала. В основному я просиділа в куточку, дивлячись на те, як всі веселяться. У розпал весілля молодята підсіли до мене, мовляв – мамо, давай забудемо минулі образи, чого нам тепер ділити? Разом вже не живемо. Я, ніби як, пом’якшала, але про мене тут же забули. Під шумок я викликала таксі і поїхала додому. Мого зникнення так ніхто, напевно, і не помітив. Мені потім тільки розповідав колишній чоловік (і подзвонив же, щоб вжалити!), Що не обійшлося без перемивання моїх кісток серед гостей – мовляв, злюща свекруха попалася нареченій, вважає себе королевою, ні з ким спілкуватися не хотіла.

А потім у сина був день народження. Він нещодавно взяв нову машину в кредит, і я йому подарувала набір інструментів для авто. Невістка давай відразу насміхатися: навіщо для нової машини інструменти? Вона ж не ламається, а якщо щось і станеться, то автосервіс на допомогу. Причому вона робила це так уїдливо, що вже аж син її поставив на місце. Тоді невістка почала спеціально у всьому ігнорувати мене, тільки син був люб’язний до мене. Потім він провів мене додому, а невістка навіть в коридор не вийшла. Син вибачався за її поведінку, але і натякнув на мій характер – мовляв, теж не з цукром, навіщо ж так відкрито показувати своє невдоволення ?! Але чому я, на правах старшої, повинна прогинатися по цю молодуху?

І ось скоро Великдень чекаю його з сумом, адже, швидше за все, вперше, мені доведеться святкувати його самій! Ще рік тому приїжджала донька з чоловіком і онуком, син був холостий, всі разом були за столом, конкурси придумували. А тепер мало того, що ситуація в країні всі зустрічі скоротила, так ще невістка тепер палиці в колеса ставить. Син наполегливо просить мене до них приїхати, але не лицемірити ж нам з невісткою в побажаннях щастя одна одній, якщо у нас взаємна, м’яко кажучи, нелюбов! Подруга кликала до себе, але теж не хочу: там у неї своя сім’я, чого я заважати буду?! Навіть ніколи не уявляла – як це: всі кошик розкладають, пасочку нарізають, яєчко, ковбаску, а я все це робитиму сама. Мабуть, доведеться звикати, сумно це, дуже сумно.

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page