Украина
«Україна своїх не кидає», — Порошенко звернувся до визволених на Донбасі заручників (відео)

У аеропорту в Харкові відбулася урочиста зустріч 73 звільнених із полону бойовиків українців.

На зустріч приїхали звільнений раніше Володимир Жемчугов, народні депутати, політики, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій, родичі та побратими звільнених.

Звільнені військові переодягнуті у нову форму Збройних сил України. Багато з них стоять із прапорами України, пише «ТСН«.

«Цього дня ми чекали більше трьох років. Із Саур-Могили, куди потрапили перші наші воїни. Після Дебальцевого. Тут стоять сьогодні за моєю спиною звільнені з ворожого полону, де вони перебували в зaручникaх лише за те, що вони люблять Україну», — сказав президент Петро Порошенко.

Він розповів, як перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час обміну заручниками в окупованій Горлівці дістала український прапор.

«І затремтіло серце сьогодні, коли Ірина Геращенко, яка була в Горлівці на окупованій території, дістала український прапор. І зазвучало у Горлівці багатоголосе: «Слава Україні!». І почула відповідь: «Героям слава!». І хлопці горді підняли українські прапори і сказали, ми зробимо все, аби українські прапори повернулися на українську територію», — сказав Порошенко.

Президент наголосив, що «Україна своїх не кидає. Цим ми відрізняємося від окупанта. Який таємно ховає, або таємно закриває рота близьким, друзям, батькам, і роблять вигляд, що їх немає».

Після промови Порошенка всі разом заспівали Гімн України.

facebook