Суспільство
Українцям видаватимуть безкоштовні ліки: як та де отримати

З 1 квітня в Україні повноцінно запрацює програма “Доступні ліки”. Українцям пояснили, де отримати безкоштовно ліки та як це зробити з електронним рецептом. Джерело

Що зміниться

1. З 1 квітня рецепти на отримання безкоштовних ліків українцям видаватимуть сімейні лікарі в електронному форматі через систему e-health;

2. Пацієнту повинен повідомити номер рецепта, за яким йому в аптеці видадуть необхідні медикаменти;

3. У переліку безкоштовної медичної продукції: більше двох сотень найменувань медпрепаратів від десятків фармацевтичних виробників.

На нову програму уряд виділив мільярд гривень. Варто додати, що ця програма частково вже працює.

Наразі для отримання ліків треба взяти у лікаря правильно виписаний рецепт, звернутися до аптеки, яка має позначення “Доступні ліки”. У проекті по всій країні бере участь 8 тисяч аптек.

Медичні препарати українці отримають безкоштовно, але для деяких передбачена незначна доплата. За які саме ліки потрібно доплатити, про це вам повідомить лікар.

Читайте також: У скільки обійдеться 8 березня і які подарунки популярні в цьому році

З 1 квітня аналогічне відбуватиметься в електронному форматі. Сімейний лікар під час прийому пацієнта (тільки того, з ким у нього підписано декларацію) виписує йому рецепт у системі e-health.

Система відправить код пацієнту та в аптеки.

При необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ із призначеннями. У цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки і номер електронного рецепта.

“Якщо ви обрали сімейного лікаря, терапевта чи педіатра не поруч із будинком, а в сусідньому селі чи місті, тепер отримати ліки за рецептом ви можете у зручній для вас аптеці.

Не обов’язково отримувати ліки в аптеці, що розташована поруч із вашим лікарем”, — пише Міністерство охорони здоров’я.

facebook