Мир
В одній з найбагатших країн Європи кaтaстрофiчно невистачає іноземних працівників

Данські роботодавці все частіше стикаються з труднощами при заповненні робочих місць. Здебільшого це викликано скороченням числа іноземних громадян, які приїжджають на роботу в Данію.

Останнє дослідження ринку праці Данії, проведене Конфедерацією данських роботодавців (Danmarks Arbejdsgiverforening, DA), показало, що в Данії зростає потреба в іноземній робочій силі.

При цьому дані DA свідчать, що протягом останніх 15 місяців число громадян ЄС, які прибувають в Данію на роботу, скоротилося на 65%. В першу чергу це пов’язано з різким скороченням числа польських громадян, які займають робочі місця в Данії.

Згідно з даними аналізу, громадяни ЄС займали 87% нових робочих місць у 2013 році, а в даний час тільки 11%. Число новоприбулих в Данію з інших країн ЄС також різко скоротилося з 14 500 чоловік в другому кварталі 2016 року до менше 5 000 чоловік в третьому кварталі 2017 року. «Якщо потік людей зі Східної Європи і надалі зменшуватиметься, ми можемо швидко залишитися без кваліфікованих людей», — сказав директор DA Джейкоб Холбрад.

Конфедерація датської промисловості (Dansk industri) і раніше висловлювала заклопотаність з приводу цієї проблеми. Частково відтік іноземців з Данії можна пояснити  підвищенням заробітної плати і рівня життя в Східній Європі. Міністр зайнятості Троелс Лунд Поульсен заявив, що існує ризик того, що компанії покинуть Данію, якщо буде нестача робочої сили. Він також сказав, що він розгляне ініціативи щодо збільшення числа датських і іноземних робітників.

Джерело.

facebook