У 2023 році Великий піст розпочався 27 лютого. Церква пропонує віруючим провести ці дні у більш поглибленій, покаянній молитві.
Щодня, окрім суботи та неділі, на всіх богослужіннях читається молитва преподобного Єфрема Сиріна. Вперше за Пісну Тріодь її вимовляють у середу і п’ятницю Сирного тижня, а востаннє — у Велику Середу (5 квітня), після чого всі земні поклони, крім перед Плащаницею, припиняються до дня П’ятидесятниці.
У перші чотири дні Чотиридесятниці на Великій вечірні читається Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського.
Крім того, у четвер п’ятого тижня відбувається Літургія Передосвячених Дарів — особлива давня служба, яка по являє собою вечірню з причастям. Це богослужіння також відбувається щотижня по середах і п’ятницях, а також у перші три дні Страсного тижня.
За статутом Літургію Передосвячених Дарів слід здійснювати ввечері, але в парафіяльній практиці це рідкість — служба переноситься, як правило, на ранок.
У першу п’ятницю Великого посту (3 березня 2023 року) після закінчення Літургії Передосвячених Дарів звершується молебний спів святому великомученику Феодору Тирону з освяченням колива (розварені зерна пшениці або інша крупа з медом).
Друга, третя та четверта суботи Великого посту (11, 18 та 25 березня 2023 року) — поминання покійних. У ці дні звершуються Літургія святителя Іоанна Золотоуста та панахида.
П’ята субота (1 квітня) Великого посту – святкування Похвали Пресвятої Богородиці, напередодні, у п’ятницю ввечері служиться утреня зі співом акафіста Пресвятої Богородиці.
Шоста субота (8 квітня) — спогад про воскресіння святого праведного Лазаря Четвероденного (на трапезі дозволяється їжа рибної ікри).
Напередодні третьої неділі, тижня Хрестопоклонного, на великому славослов’ї виноситься для поклоніння Чесний і Животворящий хрест Господній.
Остання неділя перед Великоднем — Вхід Господній до Єрусалиму, Вербна неділя (9 квітня). Цього дня звершується Літургія Іоанна Золотоуста та освячуються верби.
У перші чотири неділі Великого посту також правиться особлива служба — вечірня з акафістом Страстям Христовим (Пасія). Богослужіння це західного походження, служить для постійного нагадування про рятівний подвиг і страждання Господа Ісуса Христа на Голгофі.
Увечері в Чистий четвер проводиться Утреня Великої П’ятниці з читанням 12 Євангелій Страстей Господніх, одна з найдовших і найкрасивіших служб церковного року. Існує старовинний звичай приносити додому свічки з цього богослужіння.
Велика П’ятниця (14 квітня) – день суворого посту. Вранці відбувається наслідування годин Великого П’ятка з образотворчими, Літургія не служиться.
Після полудня — вечірня з виносом Плащаниці, після відпусти співається канон «Плач Пресвятої Богородиці», під час якого відбувається цілування Плащаниці.
Увечері в п’ятницю відбувається служба Великої Суботи з похованням Плащаниці Спасителя.
У саму Велику Суботу (15 квітня) служить Літургія Василя Великого, під час якої духовенство перевдягається з великопісних фіолетових та чорних шат у білі.
Під час цього богослужіння вже читається Євангеліє, в якому згадується про Воскресіння Христове (28 глава Євангелія від Матвія). Після Літургії – освячення великодніх страв.