Экономика
Валютні гойдалки: екс-міністр економіки розповів коли українцям очікувати падіння долара

Подорожчання долара на валютному ринку України пов’язане з сезонним зниженням експортної виручки за окремими групами товарів та підвищенням попиту на іноземну валюту, у тому числі через закупівлю енергоносіїв. Таку думку у коментарі сайту «24» висловив екс-міністр економіки Богдан Данилишин.

За його словами, на обмінний курс гривні відчутно вплинули нещодавні виплати відшкодування ПДВ експортерам. Отримання ними виручки у гривні можуть спрямовуватися на закупівлю іноземної валюти.

Водночас одним із факторів експерт відзначив зростання імпорту сільськогосподарської техніки вітчизняними аграріями, який здійснюється в іноземній валюті. Крім того, аграріями здійснюються закупівлі добрив для потреб посівної кампанії озимих культур, внаслідок чого також закуповують велику кількість хімічних добрив.

«Я очікую повернення до помірної мінливості обмінного курсу гривні до кінця поточного року. Підставами для цього є надходження валюти від експорту нового врожаю та зовнішні ціни, які залишаються сприятливими для товарів вітчизняного експорту»,– заявив експерт.

Читайте також: Українські пенсіонери в грудні отримають 2 пенсії

Для прикладу Данилишин говорить, що порівняно високі світові ціни залишаються на українську сталь, залізну руду та пшеницю.

Крім того, необхідно відзначити, що в жовтні зафіксовано зменшення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу, що є одним з ключових факторів формування обмінного курсу.

facebook