Без рубрики
Вчені придумали легкий спосіб кинути палити

Відомо, що люди з більш високим рівнем метаболізму нікотину курять більше, ніж звичайно. Дослідження вчених з Університету Орегона показало, що у тих, хто часто п’є спиртні напої, співвідношення нікотинових метаболітів (біомаркери, що показує, як швидко організм засвоює нікотин) зменшується зі скороченням споживання алкоголю. Про це пише видання Nicotine & Tobacco Research.

У свою чергу, уповільнення швидкості метаболізму нікотину за рахунок зниження вживання алкоголю може дати курцеві перевага при спробах позбутися згубної звички, що, як відомо, не завжди легко дається.

«Рішення кинути палити вимагає великої концентрації волі і часто декількох спроб. Наше дослідження показує, що вживання алкоголю впливає на метаболізм нікотину і що залежність від сигарети і алкоголю найкраще лікувати разом», — впевнена співробітниця Університету штату Орегон і провідний автор дослідження Сара Дермоді.

Попередні дослідження показали, що пристрасть до сигарет особливо поширене у людей, що п’ють, а любов до алкоголю, в свою чергу, вважається загальновизнаним фактором ризику куріння. Дермоді і її колеги хотіли краще зрозуміти зв’язок між ними. Вони вивчили вирахували індекс метаболізму нікотину у групи з 22 щодня кращих людей, які протягом кількох тижнів боролися із залежністю від алкоголю.

У міру того як піддослідні скорочували споживання алкоголю — в середньому з 29 напоїв на тиждень до семи, — їх рівень метаболізму нікотину також знижувався. В ході дослідження вчені з’ясували, що співвідношення метаболітів нікотину може бути не таким стабільним показником, як припускали раніше. З клінічної точки зору це позитивний момент: якщо хтось захоче кинути курити, то дослідники зможуть допомогти їм у цьому, скоротивши споживання алкоголю.

У майбутньому вчені також вивчать вплив куріння, намагаючись повторити результати в більшій вибірці людей.

facebook