Вербна неділя 9 квітня: що можна і не можна робити цього дня

Вербна неділя — досить важливий день для всіх православних віруючих, адже він передує початку Страсного тижня.

Інша назва цього свята – Вхід Господній до Єрусалиму. Саме в цей день Ісус Христос в’їхав у місто верхи на віслюку, а мешканці тепло зустрічали його, кидаючи під ноги пальмові гілки на знак пошани, любові та добрих побажань.

Це світле свято, хоч і дуже сумне. Люди раділи, але ми пам’ятаємо, що, згідно з писанням, цього тижня Христа зрадять, засудять і стратять, причому за те, чого він не робив.

Чому саме «вербна» неділя

У нас пальми не ростуть, тому ми символом любові до Господа є верба. Верба з давніх-давен на Русі уособлювала життя, добро і світло.

Саме тому багато століть тому ця рослина була обрана на роль головного символу свята.

Цікавий факт полягає в тому, що в інших країнах свої символи очищення та воскресіння, але свято там все одно називається Вербною неділею.

Цього дня прийнято слідкувати за прикметами про погоду

Кажуть, якщо на Вербну неділю морозно, то це до хорошого врожаю. Якщо  9 квітня буде дощ, то літо буде дуже спекотним і, можливо, дощовим.

Сильний вітер вказує на те, що влітку погода дуже часто змінюватиметься. Хороша, стабільна та ясна погода на Вербну неділю говорить про те, що літо буде теплим та сприятливим.

У цей день висока ймовірність зцілитися від недуги

Господь милостивий до нас грішним, тому цього дня намагається допомагати нам долати перепони, труднощі, вирішувати проблеми та боротися з фізичними та духовними недугами.

Вірте в те, що вам стане краще і просіть Господа про допомогу.

Цей день говорить нам про смиренність

Вхід Господній до Єрусалиму говорить про те, що Господь знав, яка доля йому уготована, але все одно він зробив те, що було потрібне.

Це день, який говорить про те, що сміливість в ім’я загального порятунку — це те, що потрібно кожному з нас. Це день, коли треба перемагати страх та безвір’я.

Це «друга прощена неділя»

У цей день важливо прощати інших людей за те, що вони зробили. Якщо хтось образив вас, його обов’язково потрібно пробачити.

Це свято асоціюється з умінням відпускати приховані образи.

У Страсний тиждень вони точно будуть зайвими.

Це свято вказує на необхідність творити добро, адже воно може стати джерелом натхнення, любові та порятунку.

You cannot copy content of this page