Здоровье
Відхaркувальні засoби збільшують кількість мокротиння: основні заборони від доктора Комаровського

Доктор Комаровський буває категоричний у своїх висловлюваннях, але завжди  за здоровий глузд батьків — особливо, якщо це стосується здоров’я дітей. Тим більше, якщо дитина хвора.

Варто уважно прислухатися до порад «українського Спока» і щодо лікування кашлю — точніше, методів, які застосовувати в лікуванні не можна. Пише kolobok

В простудний сезон вам дуже знадобляться знання про лікування дитини без ризику затягнути хвoроба і отримати yскладнення.

Саме цій цінною інформацією поділився доктор Комаровський на своїй особистій сторінці в соціальній мережі.

Читайте також: – Боженько милосердний, – шепотіли потріскані від холоду вуста, – я так хочу бути потрібною, коханою, мати велику родину

Протягом години я перебував в кімнаті з працюючим телевізором. Протягом години я 8 разів бачив рекламу ліків, які, за запевненням виробника, слід негайно ковтати при появі кашлю. Нерви вже не витримують  це слухати!

1. Абсолютна більшість рекламованих ліків «від кашлю» — це відхаркувальні засоби і / або  муколітики: препарати, що збільшують обсяг мокротиння (мокрота — утворюється в легенях слиз) і роблять її рідшою, текучої (що теоретично полегшує її відкашлювання).

2. Абсолютна більшість випадків, коли у вас соплі, кашель і підвищення температури, — це хвоpоба верхніх дихальних шляхів: риніт, фaрингіт, лaрuнгіт. Відхаркувальні засоби збільшують кількість мокротиння !!! Навіщо вам збільшувати кількість слизу в легенях, коли у вас нежить або болить горло? Навіщо? Тому що сказали по телевізору?

3. Відхаркувальні засоби іноді (досить рідко) потрібні при деяких захворюваннях нижніх дихальних шляхів — брoнхітах, пнeвмонії. Бронхіти і пнeвмонії лікують лікарі, а не люди, надивившись телевізора.

4. Відхаркувальні засоби не зменшують, а посилюють кашель, активізуючи відходження мокроти. Але при дефіциті рідини в організмі і / або при сухості повітря в приміщенні відхаркувальні засоби не можуть проявити свою дію: кашель підсилюють, але полегшення не приносять !!! У той же час, якщо ви багато п’єте, а в кімнаті чисте, прохолодне і вологе повітря, так відхаркувальні засоби не потрібні: мокрота в таких умовах не стає в’язкою і легко відкашлюється без всяких ліків.

Недивна в зв’язку з цим фраза з дуже відомого і  медичного підручника: «ефективність відхаркувальних засобів в порівнянні з великою кількістю гарячих напоїв не доведена».

5. У дітей кашель (сила кашльового поштовху) набагато слабкіше, ніж у дорослих. Після прийому відхаркувальних засобів діти часто не в змозі відкашляти збільшеної кількості мокротиння. Вона накопичується в нижніх дихальних шляхах, і це головна причина обструктивного бронхіту і зaпaлення лeгенів. Дати муколітик і вкласти дитину спати в теплій і сухій кімнаті (а таких кімнат у нас 90%) — найпростіший спосіб організувати ускладнення.

А якщо на додачу до цього закладений ніс і пiдвищена тeмпература тіла — так шанси перетворити тижневий нежить в місячне лікування пнeвмонії максимальні.

Не дивно, що в багатьох країнах муколітики настійно не рекомендуються дітям перших 5 років життя, а дати їх дітям до 2 років — це взагалі кримінал. Але нам пощастило! У нас (по шляху в Європу) можна всім підряд, без рецепта, і рекламувати в вечірньому праймі по телевізору.

6. Ще раз, для тих, хто ще не зрозумів: телевізор не повинен заміняти мозок. Це правило працює і в політиці, і при кашлі. Не купуйте відхаркувальні засоби без прямої вказівки лікаря. Якщо лікар на дому призначив відхаркувальні засоби дитині молодше 5 років — шукайте іншого лікаря, якщо дитині менше 2 років — терміново шукайте іншого лікаря.

7. Хочете полегшити кашель?

-одягніться тепліше;

-зробіть все, щоб в приміщенні був чистий, прохолодний (16-20 ° С) і не сухе повітря (відносна вологість 40-70%);

-стежте за носовим диханням (воно повинно бути!): Часте промивання сольовими розчинами і, якщо зовсім не під силу, судинозвужувальні засоби;

— пийте багато теплої рідини;

— знайдіть того, хто поставить діагноз;

-вимкніть телевізор.

facebook