Здоровье
Вміти чекати — головний секрет щастя

Скільки проблем виникає в житті через те, що не можеш почекати! Чи не потерпіти — з цим у наших жінок, як правило, перебір (їх всепрощення часом і зменшити не завадило б), а ось саме — почекати. Чи не розлютитись тут же, коли начальник у справі відчитав.

Чи не відповісти у цю ж секунду, коли нахамили в магазині або в транспорті. Чи не дзвонити чоловікові, який не проявляє до тебе інтерес. Чи не поїхати через годину після сварки миритися до коханого, який сам завинив. Чи не накричати у відповідь, коли чоловік без попередження на підвищені тони перейшов. І ще багато чого «не», тому що, коли ти молода, емоцій і гормонів — через край, а любові до себе мало.

Коли ти стаєш зрілою особистістю, навіть ті, кому перш незмінно вдавалося вивести тебе з себе, відзначають: «Ну, у тебе і витримка!» А ти вже не знаєш, радіти цьому чи засмучуватися. Тому що, з одного боку, витримка — однозначно не ознака молодості, а, з іншого боку, іноді отримуєш неможливий кайф від того, що вмієш керувати собою, що самодисципліна — не порожнє слово, і ти таки можеш це.

У вашому житті, напевно, бувало або буває щось подібне: написала одну гнівну смс, хочеться ще вісім навздогін настрочити і все пояснити. Посварилася по телефону з кимось близьким, розпирає тут же передзвонити і висловитися до кінця, і дзвонити до тих пір, поки твій номер не заблокують. Чи не відкрив молодий чоловік двері, будеш дзвонити в дверний дзвінок до тих пір, поки міліцію не викличуть. Відправила останнє прощальне електронного листа, а потім ще три найбільш прощальних, а через два дні — одне мирове.

Мамі все висловила, пішла з дому, на завтра ввечері повернулася, бо квартиру зняти — зовсім не казка. Вирішила з чоловіком розлучитися, заявою в запалі пригрозила, а через день прийшла гроші на чоботи просити. Грюкнула дверима в кабінеті начальника, через півгодини принесла заяву на звільнення, ніч проплакала і вранці погодилася на понаднормову роботу не зі своєї посади. Тим самим вбила все досягнення від першого кроку, втратила самоповагу і показала себе вкрай неврівноваженою особою. Зупинитися б тоді …

Припинити потік свідомості, коли бушують урагани в душі, дуже важко. Це високий клас — таке управління собою Той, хто може в потрібний момент просто сказати собі: «Стоп!», Однозначно здатний виграти будь-яку війну і будь-яку партію. Вам вибирати, що вам допоможе: рахувати до десяти або до ста, множити триста шістдесят п’ять на двісті сорок і сім у розумі, рахувати всі навколишні червоні предмети. Або розбити до біса свій мобільник, якщо рука так і тягнеться набрати номер. Або піти поревіти у ванній. Або вийти на вулицю і обійти свій район раз п’ятнадцять. Або віджатися від підлоги п’ятдесят разів. Або ще купа способів, щоб привести себе до тями — в почуття власної гідності.

Одного разу в житті настає час, коли ти розумієш, що твоє твоїм буде, і разом з цим приходить спокій. Ти починаєш ясно усвідомлювати, що кращий вибір може бути далеко не тим, який доля тобі підкидає зараз. Що якщо по якомусь приводу хочеться плакати, то це варто робити відразу ж, але всі листи і смс відправляти вранці (якщо на світанку на вулиці не наступить світанок в душі). Що за твоїми тридцятьма п’ятьма роками, будуть і тридцять шість, і тридцять сім років … І життя не зупиниться: і чоловік гідний зустрінеться, і діти народяться, і робота буде по серцю. Що вже про двадцяти п’яти говорити, чого вже там коней гнати?

Схоже, вміти почекати — чи не головний секрет щастя. Чи не вистачати перший-ліпший варіант, а взяти саме той, про який мріяла, що не ляпнути перше, що спало на думку і про що пошкодуєш, а сказати влучно, тонко і в точку — і отримати справжнє задоволення від того, що змогла витримати і уразити ціль . Тому що правильне рішення — таке блюдо, яке найкраще подавати холодним.

Ви можете заперечити: «А як же емоційний інтелект, якщо свої емоції пригнічувати?». Чи не пригнічувати, а усвідомлювати їх і управляти ними, відповідно, допомагати мисленню. Рідкісні рішення, прийняті зопалу, бувають ефективними. Емоційний інтелект — це точно не істерика.

І, найголовніше, твоя витримка народжує повагу до тебе. Це те, чого напевно варто в житті вчитися

facebook