Вознесіння Господнє 25 травня: що потрібно зробити цього дня, а що робити заборонено, аби не накликати біду

Що можна робити на Вознесіння Господнє

Святковий день за традицією розпочинають із молитовних звернень до Господа. У нього вибачаються за вільні і мимовільні гріхи, щоб очистити душі від негативу і знайти шлях до щасливого життя. Щирі молитви будуть почуті, адже Небеса в день Вознесіння відкриті і прислухаються до кожного слова.

Ухвалено у святковий день допомагати ближнім. Будь-яка безкорислива допомога та підтримка повернуться сторицею. За добрі діяння не просять плати — вони повинні йти від щирого серця. Мова може йти як про добре слово, так і про благодійність, а також посильну допомогу тим, хто потребує турботи.

25 травня не забороняється згадувати рідних, які відійшли у засвіти, тому за їхні душі щиро моляться, просячи Господа подбати про близьких людей, які залишили світ живих. Головне — не впадати у відчай і шукати підтримки в молитвах, звернених до Господа.

Вознесіння Господнє відзначають у родинному колі. Після урочистого богослужіння віруючі накривають скромний стіл та запрошують за нього рідних людей. Трапезу розпочинають та завершують щирими молитвами.

Господині обов’язково готують традиційну страву — драбинки. Це пироги з цибулею, прикрашені смужками тіста, що символізують шлях Господа. У будинки приносять зелені гілки та польові квіти, які не лише прикрашають, а й оберігають будинки від будь-якого зла. Для цих же цілей зривають гілки полину та розкладають їх по кутах.

Що не можна робити на Вознесіння Господнє у травні 2023 року

У день свята важливо пам’ятати про безсмертну душу: не порушувати дня негативом, сварками та конфліктами, а також відмовитися від потурання шкідливим звичкам. Щирі молитви про допомогу допоможуть позбутися згубних уподобань і очистити душі від скверни.

Не варто святковий день присвячувати тяжкій роботі – це час молитов та духовного очищення. Звичайно, ні робота, ні домашні справи не забороняються, проте важливо пам’ятати про безсмертну душу і не забувати про щирі молитви. Відмовитися варто від відвідування розважальних заходів, дозвільного проведення часу та перегляду розважальних передач.

Не варто забувати, що в день свята в церквах і храмах не проводять поминальних панахид, тож помолитися за душі своїх родичів варто удома.

Не варто планувати на Вознесіння Господнє одружень — у церквах навряд чи підуть на поступки та повінчають наречених.

You cannot copy content of this page