Вся справа в заготовці: борщ взимку готую не більше 15 хвилин. Виходить дуже смачно!

Вся справа в заготовці: борщ взимку готую не більше 15 хвилин. Виходить дуже смачно!

Зараз відмінна пора для заготовок на зиму, а значить гарний рецепт буде до речі. Моя свекруха вже третій рік робить заготовку для борщу на зиму, потім на готовому бульйоні борщ вариться буквально 15 хвилин, а на смак – ніби з тільки що зібраних овочів.

Для приготування вам знадобиться:

3 кілограми буряків;

по 1 кілограму помідорів (можна, до речі, брати абсолютно будь-які), болгарського перцю, моркви і цибулі. Болгарський перець піде будь-який, і товстостінний і з тонкими стінками.

1 склянка соняшникової олії;

1 склянка цукру;

3 столові ложки солі;

100 грам оцту.

Готуємо так:

Все добре миємо й очищаємо від шкірки. Варити поки нічого не потрібно. Спочатку натираємо на дрібній тертці буряк, потім також – моркву. Болгарський перець ріжемо соломкою.

Ріпчасту цибулю нарізаємо дрібними кубиками і обсмажуємо приблизно на половині олії, але недовго – приблизно 5-7 хвилин, як тільки цибуля стане трохи золотистою, прибираємо з вогню.

Тепер настала черга помідорів: їх ми пропускаємо через м’ясорубку (можна подрібнити блендером – як зручніше), протираємо через сито, щоб в супі не було кісточок і шкурок – робиться це зовсім недовго.

В оригіналі рецепта помідори пропонувалося просто нарізати на шматочки. Але свекруха не любить в соусах і томатній пасті шкурки і насіння, тому і тут позбавляється від неї.

Ну а тепер самий відповідальний момент: беремо велику каструлю, змішуємо там підготовлені моркву і буряк, додаємо протерті через сито помідори, порізаний болгарський перець, обсмажену цибулю. Додаємо цукор, сіль і решту олії оцет і ставимо на повільний вогонь варитися 45 хвилин.

Оцет додавати слід приблизно через 20 хвилин після початку варіння, так буряк не встигне повністю виваритися.

Потім акуратно розкладаємо все це в банки (у свекрухи на такий об’єм виходить 10 баночок по 500 мл, однієї такої потім якраз вистачає на каструлю гарного борщу), закатуємо кришками (або закручуємо) і відносимо в комору або льох.

Смачного, друзі, і мирного неба над головою!

Фото з вільних джерел