Як підготуватися до Великого посту? Кілька порад тим, хто готується витримати піст повністю

Не переоцінюйте свої сили

Одна з перших причин, чому необхідно дуже серйозно готуватися до посту, — те, що ми дуже часто переоцінюємо свої можливості, і коли з’ясовується, що критерії, поставлені перед собою, нездійсненні, то слідує розчарування, що нерідко закінчується відмовою від посту взагалі.

Річ в тому, що конкретної міри в пості не існує. Є загальні правила та рекомендації, які потрібно намагатися виконувати в силу своїх реальних можливостей, а не перевершувати себе.

Можна від сторонніх людей, які зазвичай ходять до церкви, почути, я дотримуюсь правильного посту, що ми і  чуємо в проповідях і в порадах, не треба розуміти буквально і ставити перед собою завдання, непосильні для організму.

Щоб не помилитися у своїх планах постових, порадьтеся зі священиком, якому сповідуєтеся, і реально оцініть свої сили та можливості. Утримання в харчі має не до хвороби і занепаду здоров’я привести, а до бачення гріхів своїх і бажання від них позбутися.

Не наслідуйте піст інших

Ще одна проблема — це піст за чиєюсь «методикою», тобто проектування на свою душу і тіло чужої тілесної та молитовної практики. Піст, нав’язаний ззовні, ображає людину. Той, хто прийнятий на себе добровільно і відповідає вашому нинішньому духовному стану, завжди буде сприятливим для спасіння.

Є багато прекрасних порад, книг і настанов про те, як правильно провести піст, але потрібно обов’язково все детально враховувати.

You cannot copy content of this page