Без рубрики
Як правильно вибрати шампунь для волосся?

Шампунь – це один з найголовніших та основних засобів для догляду за волоссям. Саме тому так важливо правильно підходити до його вибору.

Здавна волосся вважалося основною прикрасою жінки. І краса волосся напряму залежить від догляду за ними. А основний догляд полягає в митті.

Для миття волосся використовують різні засоби: народні і отримані промисловим шляхом з застосуванням хімічних сполук. Вибір засобу залишається за вами.

До народних методів догляду за волоссям відносять:

миття волосся розмоченою м’якушкою чорного хліба,

миття волосся кисломолочними продуктами,

яйцем,

відварами трав і ін

Звичайно ж, зараз мало хто з жінок користується такими засобами.

Тому й обираємо готові шампуні. Благо вибір їх величезний. І можна підібрати такий, який підходить саме для вашого типу волосся і шкіри голови. Залежно від типів волосся, шампуні підрозділяють на шампуні для сухого волосся, для жирного і нормального волосся.

Шампунь, як правило, складається з: поверхнево – активних речовин (ПАРів), консервантів, барвників, згущувачів, стабілізаторів. Можуть додаватися й натуральні інгредієнти: відвари трав, живильні олії, вітаміни.

Основний компонент шампуню – ПАРи. Вони й змивають бруд з волосся, розчиняючи його. Якість шампуню залежить від них, а кількість впливає на те, для якого типу волосся буде призначатися шампунь, для менш жирного волосся – менша кількість, для більш жирних – більша.

У більш якісних шампунях використовуються натрію лаурет і лаурил сульфати, ТЕА лаурет і лаурил сульфати, їх застосовують і для пошкодженого волосся. Їх дія більш щадна.

Для дешевих і менш якісних застосовують аммонію лаурил і лаурет сульфати. Вони добре промивають голову, але надають більш жорстку дію на шкіру голови. Тому, у такі шампуні зазвичай додають пом’якшувальні добавки ( глицерет кокоата, кокоамфодіацетат натрію тощо )

Інші складові – консерванти, барвники, загусники, ароматизатори, стабілізатори – надають шампуню колір, запах, стійкість, густоту.

Ще дуже важливий показник – рН шампуня. Цифра нижче 7 показує кислу реакцію, вище 7 – лужну. рН основної маси шампунів від 5 до 7; лікувальні шампуні – ближче до нейтрального, тобто близько 7.

У більшість шампунів додають лікувальні компоненти. Такі компоненти використовуються для лікування хвороб, що викликають, екзему, лупу, випадання волосся. Це цинк піритіон, кетоконазол, климбазол, дисульфід селену – протимікробні речовини.

Так само в шампуні додають біологічно активні речовини: екстракти рослин, настої трав, вітаміни. Вони живлять, зміцнюють їх, сприяють зростанню.

Можуть додавати і різні олії: рицинову, жожоба, реп’яхову, ланолін. Ці компоненти сприяють збереженню вологості волосся, не дають їм пересихати, обволікаючи, а також сприяють зростанню.

Щоб поліпшити зовнішній вигляд волосся, стали застосовувати кондиціонуючі добавки. Сюди відносять силікони ( диметикон і циклометикон, протеїнові комплекси (кератин). Одні пригладжують лусочки волосся, роблячи його гладким; інші – відновлюють структуру волосся (адже волосся складаються з білка – протеїну).

До складу шампуню можуть входити і зволожуючі речовини, що притягають вологу до волосся. Це пантенол, сорбітол, гліцерин, пропіленгліколь. А також часто використовують і УФ фільтри – для захисту волосся від сонця.

Звичайно, у всіх цих компонентах важко розібратися. Тому вибираючи шампунь, звертайте увагу на:

те, для якого типу волосся шампунь призначений;

що кількість інгредієнтів в хорошому шампуні повинна бути не

менше 20-30.

вибирайте шампунь з більш м’яким ПАР.

аналізуйте результат застосування шампуню, занадто м’яким і

пухнастим волосся після миття – не повинне бути. Це говорить про

занадто сильні дії.

намагайтеся міняти шампунь через 2-3 місяці. Так як дія його на

волосся слабшає через цей час.

намагайтеся ретельно промивати волосся від шампуню.

Джерело

facebook