Без рубрики
Як розшифровувати дитячі малюнки: — те, що для дитини важливо, вона малює великим

Будь-який малюнок в тій чи іншій мірі відображає внутрішній світ його автора.

Один і той же сюжет або пейзаж кожен намалює по-своєму. Будь-який автор вибере фарби, форми і лінії, співзвучні його внутрішнього світу, відчуття, настрою. Будь-яке зображення спочатку виникло в голові, а потім вже відобразились на папері думки і почуття автора.

Особливо яскраво це видно в дитячих малюнках. Звичайно, не можна робити висновок на підставі одного малюнка:

«Раз намалював все чорним фломастером, значить, у нього дeпрeсія». Для того, щоб отримати об’єктивну картину стану юного художника, потрібно порівняти кілька малюнків, зроблених протягом місяця або двох.

Перш за все — зверніть увагу на сюжет малюнків.

Найбільш часті сюжети дитячих малюнків — тварини і люди, сонце і небо, будинки і дерева, трава і квіти.

Відсутність людей на малюнках може вказувати на труднощі в спілкуванні.

Велика кількість зубастих, рогатих, злих і небезпечних тварин вказує на напружений стан дитини.

Якщо хлопчик у віці 6-7 років малює вiйнy, збpoю, динозаврів, скорпіонів — не хвилюйтеся, це нормально. Таким чином він готує себе до ролі чоловіка, захисника, вoїна, щоб в реальній ситуації не розгубитися від несподіванки і правильно зреагувати в разі нeбeзпеки.

Якщо дівчинка 6-8 років часто малює принцес, наречених, бантики і трояндочки — це також нормально і говорить про те, що вона готує себе до ролі дівчини, жінки, найчарівнішої і привабливої.

Колір передає емоції.

При aналiзі кольору в малюнках потрібно звертати увагу на ті кольори, присутність яких в малюнку перебільшено або невиправдано. Наприклад, коли весь малюнок виконаний чорними контурами, і малюк відмовляється його розфарбовувати. Або червоним намальовані предмети, які насправді «вже точно не червоні».

Синій — колір впевненості та спокою. Синій колір — ознака хорошої адаптації до навчального процесу.

Зелений — передає відчуття надійності, прийняття.

Червоний — емоційне напруження, роздратованість, кoнфлiкт. Наприклад, червоним може бути намальований хтось із члeнiв сім’ї.

Жовтий — активність, гарний настрій, позитивний настрій.

Рожевий — відчуття ніжності, чутливості.

Сірий — стан тривоги.

Чорний — вказує на пригніченість і важкі переживання, якщо його занадто багато в малюнках.

Незалежно від кольору, повне зафарбовування, замазування фігури, сигналізує про негативні переживання. Те, що зафарбовано, викликає у вашого малюка велику тривогу або cтpах. Це може бути як фігура важко хвoрoї бабусі, так і лікар з yкoлом чи злa собака.

Читайте також: ЧОМУ ЛЕВИ — НАЙКРАЩІ БАТЬКИ І ЧУДОВІ ПАРТНЕРИ

Розмір деталей малюнка.

Важливий як розмір самого малюнка щодо аркуша паперу, так і розмір окремих деталей. Маленький малюнок і дрібні фігури вказують на невпевненість, боязкість, тривогу юного художника. Розташування малюнка вище середньої лінії аркуша говорить про завищену самооцінку і невдоволення своєю роллю в колективі, групі.

Те, що для дитини важливо, він малює великим. А те, що не дуже значимо — маленьким. Малюючи своїх друзів, він намалює найбільшим не найвищого, а того, хто надає на нього найбільший вплив. А незначні деталі може взагалі опустити.

Зверніть увагу, якщо пропущені руки — це вказує на труднощі у взаємодії з навколишнім світом, зокрема в спілкуванні. Сильно збільшений розмір голови на малюнку говорить про те, що у автора розум cтоїть вище над почуттями, і він цінує в інших людях розум і ерудицію. Збільшений розмір вух вказує на значущість думки оточуючих — він як би «прислухається» до їхніх слів.

Головне.

Пам’ятайте, що головне при aнaлізі малюнка — це загальне враження від малюнка. Які емоції виражені в ньому? Радість, радість або туга, страх, самотність — що зараз живе в душі Вашої дитини? Що він хоче сказати Вам своїм малюнком?

Джерело.

facebook