Як відмовитися від нічних перекусів?

Як відмовитися від нічних перекусів?

Ні про яке здорове харчування не йдеться й мови, якщо людина весь час їсть перед сном або залежна від раптових походів на кухню під час нічних пробуджень.

Можливо, у людини стрес або вона підлаштувала свій організм під певний режим харчування і тепер нічого не може з собою вдіяти.

Але як же можна відмовитися від їди на ніч?

Звичайно, універсальна порада тут знайти навряд чи вийде, проте важливо дотримуватися наступних рекомендацій, якщо людина хоче міцно спати і при цьому не відчувати голоду.

Необхідно скоригувати режим їди
Звичайно, людині не потрібно їсти тільки в строго відведений для цього час, проте необхідно привчити себе до будь-якого графіка. Наприклад, якщо людина буде їсти кожні 4 години, вона зможе відмовитися від нічних перекусів. Набагато складніше це буде зробити, якщо індивід їсть лише рано-вранці і пізно ввечері.

Бачити різницю між спрагою та голодом
Далеко не завжди людина дійсно хоче їсти, можливо, їй слід просто дотримуватися питного режиму. Якщо людина раптово відчула голод, їй слід випити склянку води і деякий час почекати, можливо, це неприємне почуття піде.

Не піддаватися на власні тригери
Людині варто проаналізувати свою поведінку протягом дня та зрозуміти: чому ж їй хочеться їсти на ніч?

Швидше за все щось його провокує, наприклад, стрес. Якщо людина втомлюється на роботі, з кимось лається і після цього хоче їсти, намагаючись за допомогою їжі заглушити свої емоції, можливо, їй варто відмовитися від жирних та смажених страв, замінити їх фруктами, кефіром чи іншою молочкою.

Купувати здорову їжу
Навіть якщо людина вже перестала об’їдатися перед сном, можливо, їй варто привнести трохи користі у свою пізню вечерю. Варто віддати перевагу здоровим продуктам. Наприклад, перед сном гарним вибором стануть банани, варені яйця чи горіхи.

Зайняти себе чимось цікавим
Іноді перед сном людині просто нема чим зайнятися, тому вона знову йде на кухню. Часто людина не знає, на що витратити свій вільний час, а тому вона знову готує вечерю, хоча не відчуває голоду. Можливо, варто придумати собі якесь цікаве хобі, наприклад, в’язання чи перегляд фільмів та серіалів, але лише без їжі.

You cannot copy content of this page