Лайфаки
Як випрати забруднену пухову ковдру вдома. Кілька дієвих порад

У кожному будинку напевно знайдеться пухова ковдра, а то і кілька під якими так приємно ховатися холодними зимовими (і не тільки) ночами. Рано чи пізно настає момент, коли ковдру необхідно освіжити, випрати, позбутися від пилу, і підготувати її до зберігання до наступного сезону.

Виробники пухових ковдр радять прати або здавати в чистку ковдри не рідше одного разу на рік. Чистий пух краще і тепліше брудного.

Перш, ніж випрати ковдру, ви повинні дізнатися, який наповнювач всередині. Читайте бирки на виробі. Там може бути наповнювач «Лебединий пух» – це не натуральний, а синтетичний наповнювач, поліефірні волокна. Таку ковдру можете сміливо випрати в машині, поліестер не боїться прання.

Сучасні пральні машини обладнані різними режимами прання для того чи іншого виду тканини. Є машини з функцією сушки речей. Однак, не дивлячись на все це, питання прання ковдр залишається відкритим.

Прати пухові ковдри краще влітку! Сушити найкраще на сонечку, в добре провітрюваному місці! Ні в якому разі не сушіть на гарячій батареї або поблизу гарячих приладів! Інакше ви можете отримати ковдру з жовтими розводами і зіпсованим, пересушеним наповнювачем. Ковдри з наповнювачем з натурального пуху – річ, як правило, дорога, і така ковдра вимагає до себе дбайливого ставлення.

У домашніх умовах випрати їх можна як вручну, так і за допомогою пральної машини. В крайньому випадку, можна вдатися до послуг хімчистки. Варто пам’ятати, що пухову ковдру доведеться прати повністю, щоб потім не збирати пушинки по всьому будинку, тому потрібно заздалегідь запастися терпінням і всіма необхідними засобами.

Ручне прання

Можна випрати й вручну, але будьте готові віддати  досить багато фізичних сил і часу. Для початку потрібно замочити ковдру в теплій мильній воді і залишити мінімум на годину. Невеликі нескладні плями можна відтерти новою губкою для посуду, з використанням спеціального засобу для прання. Потім слід ретельно прополоскати ковдру в чистій воді (не менше трьох разів) і повісити її сушитися. Найкраще це робити на спеціальних металевих сушарках, на яких можна чудово розмістити ковдру в розгорнутому вигляді і уникнути скупчення пуху.

У пральній машині

Перед пранням пухової ковдри в машині, перш за все, необхідно уважно вивчити етикетку, щоб точно знати, яка температура підходить для цього найкраще, чи можна його віджимати на високих оборотах і так далі.

Прі пранні доведеться також дотримуватися певних правил (крім тих, що вказані на етикетці):

  • Ковдра, як правило, займає досить-таки багато місця, але ж потрібно пам’ятати, що його потрібно залишити ще й для води в пральній машині. Якщо у вас вузька пральна машина, розрахована на 3-4 кг  – прання пухової ковдри неможливе. Підійде пралка з барабаном більше 5 кг.
  • Обов’язково перевірте, чи не порвана  тканина і чи немає дірок. Якщо такі є – максимально якісно і акуратно заштопати.
  • Непогано пройтися по проблемним, найбільш забрудненим місцях губкою з гелем для прання. Це також зробить прання більш ефективним. Щоб ковдра розмістилася в машині, згорніть її «рулетом» і розмістіть по всьому барабану.
  • Температурний режим, якщо цієї інформації немає на етикетці, не повинен перевищувати 30 – 40 ° C. Тільки якщо на бирці вашої ковдри стоїть знак 60 – значить виробник допускає таку температуру прання. Пухова ковдра – річ вкрай делікатна і поводитись з нею потрібно обережно.
  • Тенісні м’ячики при пранні таких великих речей марні, вони не дадуть вам ніякого ефекту.
  • Для того, щоб випрати, вибирайте режим «дбайливе прання», «делікатне прання». Не ставте машину на велику кількість оборотів, це велике навантаження на барабан! Найоптимальніший варіант – 400 оборотів.
  • Додайте кількість води на полоскання, нехай добре промиє ковдру. Якщо в машині є барабанна сушка – відмінно, поставте низьку температуру і час сушки 3 години. Альтернатива – сушимо на сонці, і краще на протязі.

Передрук без гіперпосилання на hot-news.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.

You cannot copy content of this page