Суспільство
Яке свято 8 березня: що потрібно обов’язково зробити в цей день

По-перше, в Україні сьогодні відзначають Міжнародний жіночий день. Це вихідний день, а значить можливостей стає більше.Джерело

Але у наших предків не було такого свята, було інше, православний день пам’яті Полікарпа Смирнського, єпископа і священномученика.

Ще цей день називали: «Полікарп», «День Полікарпа», «Кислі дівки», «Олександр», «Дем’ян», «Мойсей».

Існує повір’я, що цього дня краще не проводити на самоті або в компанії одних тільки жінок, обов’язково повинен бути чоловік або хоча б молодший братик, головне щоб чоловічої статі. А все тому що день не просто так називався «кислими дівками».

Дівчата, які не вийшли заміж до цього часу, раніше починали ховати свої найкращі вбрання і придане в скрині, тому що якщо до Масниці не вийшла заміж, то наступний період весіль буде вже влітку.

А ще тому що сьогодні проводили багато обрядів, щоб приворожити нареченого. Наприклад, рано вранці заводили опару на пиріг і ставили її у теплу піч.

Як тільки опара кисла, брали наперсток для шиття приданого і три рази черпали ним, промовляючи замови.

Потім з цього тіста слід було випекти пиріг. Його можна було з’їсти з подругами. Якщо пиріг приготований чужими руками, то це обіцяє щастя в особистому житті.

Читайте також: Мить, коли любов «вимикається» назавжди

Ще потрібно сьогодні, щоб швидше вийти заміж, непомітно вмести сміття з вулиці через поріг додому в передній кут і сказати: «Жену я в хату свою молодців, не злодіїв, наїжджайте до мене женихи з чужих дворів».

Щоб дізнатися, скільки залишалося до заміжжя, слід набрати в поділ сукні сніг і перебрати його руками, потім викинути назад і сказати: «Полю, полю просо на дівочу косу, де мій женишок, там, собачка, взвий, подай свій голосок».

Якщо почуєте собачий гавкіт, то залишилося чекати недовго.

Хлопці теж можуть приворожити дівчат, потрібно таємно підкинути коханій квітку, яку спочатку треба збризнути недопитою водою. Тоді й вона полюбить його.

Також вивчіть сьогодні кути будинку, якщо побачите павука, що плете павутиння, то в сім’ї буде щастя і благодать. Її потрібно оберігати, щоб не накликати нещастя і злидні на сім’ю.

І звичайно ж, таке свято, дівчатам слід приділити більше часу собі і тому, що вони люблять.

А хлопцям і чоловікам – проявити більше уваги не тільки до коханої, але і до матерів, сестер, бабусь, колег і просто знайомих і друзям жінкам.

facebook