Яке свято 9 лютого 2023 року: народні прикмети

9 лютого в церковному календарі – день перенесення мощей Іоанна Златоуста. Богослов, архієпископ Константинопольський, один із трьох Вселенських святителів та вчитель.

Іван народився 347 року в Антіохії в сім’ї чиновника. Навчався в богословській школі. Після смерті матері вирішив стати ченцем. Через декілька років його хотіли поставити при єпископській кафедрі, проте він відмовився.

А ще 9 лютого – День народження волейболу. У 1895 року в місті Холіоке американського штату Массачусетс у спортзалі Асоціації молодих християн Керівник YMCA (молодіжної християнської організації) з фізпідготовки Вільям Морган провів перший у світі матч нової гри в м’яч.

Морган вирішив змішати елементи баскетболу, бейсболу та гандболу. Він запозичив сітку з тенісу і встановив її на висоті приблизно 196 см від підлоги, так, щоб вона була вище від голови людини середнього на ті часи зросту.

Сьогодні четвер, 9 лютого 2023 року. 40-й день року за григоріанським календарем. До закінчення року лишається 325 днів.
Схід Сонця: 08:43. Астрономічний полудень: 13:24. Захід Сонця: 18:06. Довжина дня: 09:23. Довжина ночі: 14:37.

За церковним календарем 9 лютого відзначають іменини:
Дмитро, Іван, Петро.

Народні прикмети
9 лютого у народі зветься Злотоустовим днем. Особливої уваги на Златоуста отримував вогонь у печі. Вважалося, що всім бажаючим мати вдома достаток і світ слід було затопити піч так, щоб одночасно зайнялися всі поліна, а гирло печі стало золотим від вогню.

Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде холодною. Червоне небесне світло передвіщало вітер.

Погана прикмета – мити голову у Златоустов день. Також варто відмовитися від ідеї дарувати та приймати подарунки.

Можете спати спокійно – сни, побачені цього дня, не справджуються. Хоча й порожніми їх назвати не можна.

Місячний календар
9 лютого 2023 року – 19 місячний день у місячному календарі. Місяць, що спадає, перейшов на знак зодіаку Терези.

Осяє небо своєю присутністю Місяць о 21:31. Захід сонця відбудеться о 09:33.

Цей день підходить для відпочинку після напруженої роботи. Постарайтеся не братися сьогодні за нові справи, а довести до кінця вже розпочату чи сплановану.

 

You cannot copy content of this page