Економіка
З 1 травня знову піднімуть тарифи на тепло і електрику

Стало відомо, що вже з 1 травня кияни будуть платити більше за опалення та електроенергію. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв. Джерело

Так, тариф на опалення можуть підняти майже на 19%, а вартість електроенергії хочуть збільшити на 31,24% в два етапи.

“Фактично закінчується опалювальний сезон, по суті залишилося два місяці. Але ми вже зараз готуємося до наступної зими. Підготовлені відповідні програми, які фінансуються як за рахунок місцевого бюджету, так і тарифів.

З 1 травня 2019 року нове підвищення ціни на газ, і вже зараз відбувається формування тарифу на відпуск електричної та виробництво теплової енергії під ТЕЦ. Вже пройшли перші громадські слухання”, — розповів Пантелєєв.

Читайте також: Україну накриє потужний сніговий фронт: на весь тиждень прийде різке похолодання

За словами чиновника, оновлені тарифи повинна затвердити НКРЭКУ (Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг).

“До 1 травня ми повинні мати новий тариф на тепло, оскільки з 1 травня починається правова колізія — набуває чинності новий закон “Про житлово-комунальні послуги”.

У ньому назва послуг та теплової енергії зовсім інші, на відміну від тих, на які мають повноваження затверджувати НКРЭКУ тарифи. Тому важливо до 1 травня все це зробити”, — пояснив заступник голови КМДА.

Також зазначається, що підвищувати тариф на відпуск електроенергії “Київтеплоенерго” буде не відразу, а в два етапи: з 141,43 коп/квтг до 175,29 коп/квтг попередньо до 1 липня 2019 року, і пізніше тариф збільшать до 185,61 коп/квтг.

facebook