Суспільство
Зaгpoзa в асортименті: українців “труять” простроченим молоком в кав’ярнях

Кава готують на брудній воді, продавці відмовляються надягати рукавички, а деякий шоколад прострочений на два роки-такі випадки напередодні Всесвітнього дня захисту прав споживачів оприлюднили українські активісти.

За їх словами, ситуація із захистом цих самих прав з кожним роком лише збільшується. Джерело

«Проблем, пов’язаних з харчовими продуктами, вистачає. По-перше, це реалізація простроченої продукції, по-друге, порушення санітарних норм.

Це як носило стихійний характер, так і носить. Споживачі часто скаржаться на продавців, які працюють без рукавичок», — розповів нам виконавчий директор «Союзу споживачів України» Максим Несміянов.

І додав: «Наші перевірки показали: простроченою продукцією торгували більше половини проінспектованих нами магазинів.

Що стосується так званих розкладок, то серед них є такі, де торгують шоколадом, термін придатності якого минув два роки тому.

Був випадок, коли печиво було прострочено на п’ять років. незадовго до нашої розмови я був в магазині, де виявив прострочені торт, масло, яйця і кефір.

Наявність прострочення пов’язано з тим, що багато продуктів подорожчали і, відповідно, знизилася купівельна спроможність».

Читайте також: Погода на тиждень: синоптики приготували сумну новину для українців

Складна ситуація і з точками, які торгують кавою.

«У нього часто додають прострочене молоко, яке скуповують за копійки в торгових мережах. В одній з кав’ярень під час одного з рейдів з журналістами ми виявили топінги, прострочені на дев’ять місяців!» — резюмує Несміянов.

Експерт каже, що звертає увагу продавців і громадськості на ці порушення, але часто ситуація не змінюється.

«Раджу купувати каву в тих точках, де видають чек. Це хоч якась гарантія якості продукту. До речі, недавно був випадок, коли під час перевірки в стаканчик з кавою потрапили осколки колби, в яку насипають зерна.

Мало того, на цій точці в кавоварку заливали позеленілу воду. Такою вона була через те, що наливалася з позеленілої від бруду тари».

У держструктурі, яка повинна контролювати безпеку реалізованих товарів та інших товарів, виправдовуються, що моніторинг ведеться, а винних карають.

«За 2018 рік Госпродпотребслужба провела 27,6 тисячі перевірок в сфері продуктів харчування. Не допущено до реалізації 413,4 тонн небезпечної та неякісної продукції», — відзвітував прес-центр Госпродпотребслужби.

Порушень все більше

Число скарг від незадоволених споживачів з року в рік в Україні зростає. Найчастіше люди скаржаться на порушення своїх прав при покупці, обмін або повернення товарів.

Скаржаться на рівень і якість надання житлово-комунальних послуг. Таких скарг — близько 60%.

Скаржаться на відсутність інформації про продукцію, про порушення термінів зберігання і використання заборонених харчових добавок.

facebook