Украина
Зміна правил округлення чеків в Україні: роз’яснення від НБУ

З 1 липня 2018 року підприємства торгівлі і сфери послуг у випадку відсутності монет дрібних номіналів проводитимуть округлення загальної суми чека при розрахунках готівкою.

Про це нагадав директор департаменту грошового обігу Національного банку України (НБУ) Віктор Зайвенко.

«Національний банк упевнений, що правила округлення застосовуватимуться справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків. Застосування правил округлення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян і дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн грн на рік», – сказав Зайвенко.

При цьому він додав, округлення використовуватиметься тільки в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою.

«Банки повинні приймати у громадян монети дрібних номіналів без будь-яких обмежень, обмінювати на монети і банкноти інших номіналів, а також видавати клієнтам монети дрібних номіналів при наявності їх в залишку операційної каси», – додав він.

При цьому округлення не здійснюватиметься при безготівкових розрахунках.

Зайвенко підкреслив, що введення округлення загальної суми чека при розрахунках готівкою не вплине на інфляцію.

«Наш аналіз свідчить, що ціни від впровадження округлення не зміняться. Таким чином, реалізація цієї ініціативи не призведе до подорожчання товарів і послуг… Впровадження правил округлення не впливатиме на інфляцію як прямо, так і опосередковано… Округлюється сума чека, а не ціна», – сказав він.

Джерело.

facebook