Поради
Прощена неділя: як попросити вибачення

Напередодні Прощена неділя 2019, яке настане 10 березня, дізнайтеся, як правильно просити вибачення у тих, що оточують. Джерело

Головний ритуал цього дня полягає в тому, щоб отримати прощення за свої вчинки і можливу образу, яку ми волею чи неволею могли завдати близьким і рідним, сусідам і знайомим, колегам і навіть малознайомим людям.

Попросити вибачення насправді не так-то просто. Для багатьох людей головне утруднення викликає необхідність переступити через себе, свою гордість, визнати свою неправоту, знизити самооцінку у власній свідомості і очах оточуючих.

Однак суть ритуалу як раз і полягає в боротьбі зі своєю зверхністю і каяття у вчинених гріхах.

Через покаяння приходить полегшення для душі. І як раз з чистою совістю і легкою душею люди і входять в період Великого посту.

  • Просіть пробачення щиро

Ви і самі навряд чи пробачили б людини, якби відчули якусь брехню або нещирість з його боку, чи не так? Те ж саме відчуває і людина по відношенню до вашої прохання про прощення.

Якщо ви самі покаялися і усвідомили свою провину, і пробачити вас буде набагато легше.

Читайте також: Звичайна або приватна школа: всі плюси і мінуси, і що краще вибрати для дитини

  • Просіть пробачення, відчуваючи свою відповідальність

Мало хто з людей любить відчувати почуття провини. Саме воно відчутно б’є по нашій самооцінці. Можна трохи полегшити свою долю і під час вибачень думати не про свою провину, а про відповідальність за власну поведінку і за його наслідки.

Промовляючи прохання про прощення, ви тим самим висловлюєте свою жаль з приводу допущеної вами помилку в своїй поведінці.

  • Як просити вибачення: чи ставити себе на місце скривдженого

Саме ця рада знаком нам здавна – поставте себе на чуже місце. З одного боку – це правильно, адже так легше відчути те, що відчуває інша людина.

Але ось з іншого – така думка може бути помилковим, тому що ми починаємо судити про інших людей по собі. На якісь слова ви б навіть не звернули уваги, а ось інша людина всерйоз образився.

Ми можемо тільки здогадуватися, що твориться на душі у нашого співрозмовника, але не знати цього напевно. І ми не маємо права приймати за нього рішення.

  • Як попросити вибачення: не ставте умов

Вибачення, розпочаті з формулювання: “Прости, але …” свідомо приречені на невдачу. Це більше схоже на суперечку і озвучування умов, ніж на прохання вас пробачити. Не ставте нкакіх умов, коли просите пробачення.

  • Як попросити вибачення: наберіться терпіння

Коли ви просите пробачення у людини, будьте готові до того, що він не пробачить вас. Або ж простить, але не відразу. Ваше прохання ще не означає, що її зобов’язані виконувати за першим же покликом.

Все залежить від того, наскільки сильна і глибока була рана, нанесена вами. Та й від характеру самої людини теж багато що залежить.

Він має повне право чинити, як вважатиме за потрібне. А ви у відповідь також не повинні на це ображатися.

facebook