Без рубрики
Чужі люди виявилися відданішими і порядними рідних дітей

Був холодний грудневий вечір, Анна з Миколою поверталися додому з міста, де працювали. Будинок їх був за містом, новий, смачно пахне свіжістю, жили вони в ньому другу зиму.

Все було добре у цієї молодої пари, за винятком того, що єдиний син, п’ятирічний Костик, не ходив, повзав по дому, на вулицю його вивозили в дитячій інвалідному візку. Джерело

Хлопчина був добре розвинений, розумний не по роках, і від цього тільки гірше було батькам. Няня, яка працює у них з нapoдження Кості, вийшла заміж і поїхала за місцем служби чоловіка.

Ледве вмовили, за подвійну плату, що приходить прибиральницю посидіти з малюком. Терміново потрібно було шукати нову няню, але на роботі у обох був аврал, як-не-як все ж кінець року.

У засніжений вечір.

Проїжджаючи останні квартали міста, Аня раптом побачила жінку, самотньо сиділа на зупинці. Йшов сніг, людей було мало, і в образі жінки прочитувалося глибокий відчай.

Микола припаркував машину, щоб зайти в магазин і прикупити чого-небудь до вечері.

— Знаєш, Аня, а жінка давно вже тут сидить. Години дві тому я поїхав за тобою і звернув увагу, — сказав Микола.

— Давай ми підійдемо до неї і запитаємо, що трапилося, — поспівчувала Аня.

А жінка, на вигляд їй було років шістдесят, дійсно вже замерзла. І сніг засипав і комір, і шапку, він навіть уже не танув на щоках і бровах.

— Жінка, ви хочете кудись поїхати і чекаєте автобус? — запитала Аня.

— Нічого я вже не чекаю, — гірко відповіла незнайомка. — Дочка з зятем знову п’ють, вигнали мене з дому, так буває, буває часто, а мені і подітися-то нікуди. Сусідка пoмepла, до сестри двоюрідної звернулася, у неї місця для мене немає. Мабуть, дочка моя пригрозила, — продовжила жінка і замовкла, схилившись головою.

Читайте також: – Мені не хочеться бачитися з мамою

— Ну ось що, — голосно сказала Аня, — йдіть в машину з моїм чоловіком, він напоїть вас гарячою кавою, а я швиденько заскачу в магазин, і потім додому, у нас є де вас прихистити.

Через годину були вдома. Жінка назвалася Тетяною Петрівною, її відправили в гарячу лазню, відігрітися. Аня зібрала на стіл. Жінка, вірніше Тетяна Петрівна виявилася приємною, п’ятдесяти шестирічної дамою, і Аня згадала: в одній будівлі з їх офісом у Тетяни Петрівни був магазин чоловічого одягу.

— А що з вашим бізнесом? — поцікавилася Аня.

— А я його дочці віддала, і будинок, і магазин, все віддала. Все, що у мене було, поділила між трьома дітьми, і нікому в результаті не догодила. Все пересварилися, образилися, у всіх винна я. Ольга, моя найменша, думала з нею доживати. Навіть не знала, що вони з чоловіком добре п’ють. Тепер от шукаю п’ятий кут, — заплакала татьяна Петрівна.

Попереду було два вихідних. Жінка готувала сніданок, варила смачні обіди і з’їздила з Миколою за продуктами на ринок. А особливо добре вона знайшла спільну мову з Костиком. Він відразу і невимушено став називати її бабусею.

Домовилися, що буде у них Тетяна Петрівна за няню і кухарем. Завели їй дві кімнати на першому поверсі. Звозили на пошту, де Тетяна перевела свою пенсію на картку, до будинку рідного звозили.

Відкривши будинок своїми ключами, Тетяна зібрала необхідні речі і документи. Коли вже від’їжджали від будинку, під’їхала дочка Ольга. Вона кинулася на матір мало не з кулаками:

— Де шлялася три дні? Ми що тебе шукати повинні ?! — кричала Ольга на всю вулицю.

— Ні, не шукайте, не треба. Я знайшла дах над головою і роботу, більше мене не побачите, заважати не стану.

З тим і поїхали від приголомшеної Ольги.

Потяглися дні, добрі, хороші. Тетяна душі не чула в Костика, у неї не було своїх онуків. Водила його в басейн, на процедури, і до весни малюк пішов.

Але краще, ніж ходив, він плавав. Скоро став брати участь в змаганнях, займати призові місця. Потім пішов в школу. І не було краще і добріше няні.

Діти знайшли свою матір, кликали до себе. Просили вибачення. На що Тетяна відповіла:

— Дякую, я тепер вчена, більше ні до кого з вас не піду. Чужі люди виявилися відданішими і порядочнішими за вас, рідних дітей.

facebook